Zanim kupisz psa. 10 ważnych pytań... na które odpowiedź bez wyjątku powinna brzmieć "tak"

Zanim kupisz psa. 10 ważnych pytań... na które odpowiedź bez wyjątku powinna brzmieć "tak"
Oceń
(Ocena: 4, Głosów: 5)
1. Czy mogę poświęcić wystarczająco dużo czasu mojemu czworonożnemu przyjacielowi: głaskać go, bawić się z nim, codzić na spacery, czesać go i trymować? 2. Czy mam odpowiednią ilość pieniędzy, które należy przeznaczyć na zakup psa, pokarmu, opiekę zdrowotną, pielęgnację, ubezpieczenie, podatek i opiekę zwierzęcia podczas mojego urlopu? 3.Czy moje plany życiowe są na tyle ustabilizowane, że w najbliższym czasie nadal będę mieć czas, by zajmować się psem? 4. Czy mogę trzymać w moim mieszkaniu psa? 5. Czy jestem gotowy zrezygnować dla psa z niektórych przyjemności własnej swobody? 6. Czy znam odpowiednią osobę, która będzie mogła się troszczyć o psa podczas mojego urlopu lub choroby? 7. Czy potrafię zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi odpowiedniego utrzymania psa? 8. Czy jestem gotowy zapewnić psu odpowiednią ilość ruchu i spacerować z nim nawet podczas deszczu i przy brzydkiej pogodzie? 9. Czy jestem w stanie pogodzić się z tym, że pies przynosi ze sobą do domu brud i trzeba po nim sprzątać? 10. Czy wszyscy członkowie rodziny zgadzają się na posiadanie psa i nikt nie jest uczulony na jego sierść? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedzieliście "tak" to znaczy, że jesteście gotowi na przyjęcie do swojego domu psa!

Komentarze

Wszystkie komentarze
 • 0

  Oczywiście że przed zakupem psa trzeba sobie takie pytania postawić ale nie tylko sobie, tylko także innym członkom rodziny! Warto pamiętać że pies potrzebuje towarzystwa, ruchu i trzeba pamiętać o odpowiednim jego odżywianiu - ja stawiam tylko na naturalne potrzeby psów i kupuję bardzo zdrowe pełnowartościowe karmy Naturea.

 • 0

  większość z nas odpowie na te wszystkie pytania tak, jednak większość oprze to tylko na stwierdzeniach. Znam wiele osób które jednak nie podołały. Bardzo często pomagam psiakom jak tylko mogę i prosze o wsparcie tej akcji http://www.keko.pl/product-pol-9972-Przybij-piatke-nakarm-mordke.html. Chodzi o nakarmienie sporej grupki głodnych czworonogów ! :)

 • 0

  wsztstko na tak mam golden retrivera

 • 0

  TAK TAK TAK na wszystkie pytania TAK :D

 • 1

  A ją mam labradora yorka i grzywacz chińskiego jakoś ją sama daję sobie radę

 • 1

  ja juz pare razy musiałam zadawac sobie takie pytania,,bo juz pare psow gosciło w mojej rodzinie,,wszystkie dozywało póznej starosci i godnie wybierały sie na dalszą wedrowke za tęczowy most... tam wszystkie moje siersciuchy czekaja na mnie ,, bo bardzo je kochałam i one mnie...

 • 0

  Jest to duży obowiązek niezależnie od wielkości czworonoga. Z każdym trzeba wyjść, każdy musi się wybiegać. Jedynie koszty jedzenia na dłuższą metę mogą być różne (wiadomo - większy więcej je ;)

 • 0

  ale fajne dobre rady ja mam yorka miniaturkę i fakt to jest duży obowiązek

 • 0

  :)Bardzo ciekawe...........................

 • 0

  ja zastanawim sie nad rasą poradzcie coś ;-)

Pokaż więcej