Pies

Pies
Oceń
(Ocena: 5, Głosów: 7)
Najlepszy przyjaciel człowieka - pies - żyje obok nas od 10000 lat! Pies, w porównaniu do kota domowego, jest bliższy człowiekowi i bardziej od niego zależny. Jest tez zdecydowanie mniej czysty. Posuwa się nawet do tego, że odpowiadają mu nieprzyjemne zapachy. Aktualnie istnieje około 400 ras psów. Niektóre rasy sprawiają wrażenie, że pochodzą od wilka, a inne od szakala. Pies zachował cechy swoich przodków (okrągłe źrenice, znakomity węch, długie i mocne kły) i wytworzył nowe, charakterystyczne dla niego (jak szczekanie czy opadające uszy). Psa można łatwo przyuczać, na przykład jako przewodnika dla niewidomych czy jako psa ratownika. Niektóre rasy zostały zresztą specjalnie przystosowane do określonych sytuacji np. do polowania czy stróżowania. Źródło: "Encyklopedyczny Atlas Zwierząt", Elżbieta Jarmołkiewicz, 2004.

Komentarze

Wszystkie komentarze
 • 0

  Mój to Ajax - jest rewelacyjny, zwinny, szybki ma full energii. I staram się żeby miał jak najwięcej ruchu - moim zdaniem tego psom najbardziej brakuje. Co do karmy to kupuję Naturea dla dorosłych psów, nie ma drażniącego zapachu, super wygląda, i ma rewelacyjny skład.

 • 0

  Mój pies ma na imie Karat.I jest bardzo szybki.

 • 0

  Mój pies ma na imie Reks . Jego rasa to labrador ma kolor biszkoptowy . Ma śliczne brązowe oczka i gładkie uszy . Kiedyś nam uciekał ale wieczorem wracał do domu i drapał w bramke ale czasami przyprowadzali nam go przyjaciele . Reksa wszyscy znajom z mojej okolicy i nikt się go nie boi . Kiedyś gdy byłam sama w domu to jak wróciłam z Reksem ze spaceru to niezauwarzyłam a zostawiłam otwartą bramke gdy mineło 20 minut to spojrzałam przez okno i zobaczyłam że bramka jest otwarta szybko wyszłam i zamknełam bramke spojrzałam na reksa a on sobie leżał tuż przed bramką i nawet nie uciekł ale jak wyszłam z domu to podniusł głowe i zaczoł merdać ogonem potem go przytuliłam i porzucałam mu piłke był bardzo zadowolony . Teraz już wiem że jak jestem sama w domu to mam obrońce za oknem .

 • 0

  Mój pies jest potezny jest jak worek treningowy i wabi sie tesia.Kiedy jest wpoblizu jakis pies to wariuje wydaje roznedzwieki

 • 0

  Mój pies ma rasę wyżeł szorstkowłosy wabi się Diana . Ma 9 lat psich jest fajna ale ma jedną wadę ucieka .Potrafi przeskoczyć przez duży płot i znika na jakieś pare dni potem ktoś ze znajomych ją znajduje i nas informuje gdzie jest Diana.Jeśli ktoś ma ten sam problem to niech odpisze. Aha fajny artykuł :).

 • 0

  J będe mieć sznaucera miniaturkowego albo takiego pas :)

 • 0

  Fajny artykuł - właśnie tego chciałam się dowiedzieć.

 • 0

  Psy są wspaniałe.

 • 0

  Kocham pieski.

 • 0

  W książce mam to samego.

Pokaż więcej