Opinie do ciekawostki - Najszybszy koń na świecie

Powrót do ciekawostki
 • 0

  ma na imię maciejka i ma 3 lata

 • 0

  ludzie nie chcę się kłócić ale znam i jeździłam na koniu który biegł pod moim panem od koni 74km/h. i to bez sterydów ani innych durnowactw

 • 0

  szkapa na mocnych sterydach by wyciągnęła

 • 0

  To jest niemożliwe. Koń by padł. Big Red zwany również Secretariatem pobił Big Rocket, ludzie zrozumcie to. Lecz najszybszym koniem był Man o'War. Dziękuję.

 • 0

  Secretariat najlepszy

 • 0

  wszyscy co piszą że secretariat i big racket mieli podobny wynik mnie śmieszą. biegli na tym samym torze w tym samym dniu pod tym samym jezdcem bo to ten sam koń big red czy rocket to jego prawdziwe imię a secretariat to jego imię wyścigowe

 • 0

  KAŻDY KOŃ WYŚCIGOWY BYŁ NAJLEPSZY I NASZYBSZY no i załatwione xD

 • 0

  Moim zdaniem najszybszy był Secretariat , Big Rackett czy Big Red (bo to jeden ch*j) Ponieważ miał serce 3 razy większe od przeciętnego konia więc chyba raczej taki ,,zwykły" koń wyścigowy (chodzi o takiego co ma normalne serce) nie będzie szybszy od Secretariata, nwm nie chcę się kłucić. Koń na pewno nie będzie biegł 90 km/h! Chyba że będzie jakiś zmutowany... a co do Ruffian, kilka osób pisze ,,Wyścigi to nie tylko Rafjan czy Sekretariat" Może ktoś poprostu lubie te konie i uważa , że są najszybsze i najlepsze? Jeśli ja powiem , że hucułki są najszybsze na świecie to ktoś mi zabroni? Jeśli tak to ma problem xD To jest poprostu chamskie *cytuję* ,,Najszybszym koniem na świecie była klacz uwaga nie Rajfian, straszne prawda?" Nie masz szacunku do zdania innych ale mniejsza o to. Ruffian była najlepsza za swoich czasów , Secretariat za swoich a ta Winning Brew może i biegła tyle ale to i tak Secretariat będzie najszybszy dla mnie. Nie wykluczam innych koni! Macie prawo mówić , że Ruffian była najszybsza bo wolna nie była XD A ty Dorciak mógł/mogła byś oszczędzić sobie tego ,,Rafjan bogini toruff" bo wiele osób ją lubi ja też. Winning Brew reczej tyle nie biegła bo było by o niej głośno a jakoś prawie nikt o niej nie słyszał... może jakiś błąd pomiaru? Nw nie wnikam , Secretariat jest zajebisty tak jak Ruffian i chuj.

 • 0

  Czemu nikt nie pisze o Seabiscuicie ?

 • 0

  cóż... Według mnie najszybszy był secretariat. Szkole jego prawnuka Nicaro, który niestety ma problemy z nakostniakami. Ale jak w terenie wypruje do przodu, to się go nie zatrzyma. Zwróćcie uwagę na to, że było wiele koni, których rekordów nie zapisano. Możliwę, że nawet teraz, możliwe że tylko przez kilka sekund (ale jednak) jakis koń biegnie w takim tępię, że gdyby jego rekord zapisano, to on byłby najlepszy. Jednak według mnie i tak secretariat lepszy. Zapraszam na moja stronę na facebooku (ranczo topola) Pozdrawiam:D

 • 0

  Ekhem. Najszybszym koniem była klacz (i uwaga, nie była to ''Rajfian'', straszne, prawda?) Winning Brew. Osiągnęła prędkość 70.76 km/h. Było to w 2008 roku, a w chwili bicia rekordu miała 2 lata. Wyścigi konne to nie tylko Ruffian, Secretariat,czy Big Racket itp.

 • 0

  dlaczego nie ma rekordu

 • 0

  pocałujta w dupe wujta znasz to to pocaluj mnie jak sekretariat nie był najlebszy

 • 0

  Ten kto pisze że najszybszym koniem był Big Rocket ten nie ma pojęcia o aktualnych rekordach i sugeruje się tym co powszechnie znane. Rekord Guinnessa pobiła klacz Winning Brew, która w wieku zaledwie dwóch lat osiągnęła prędkość 70,76 km/h. Big Rocket biegł 69,9 km/h a więc wolniej.

 • 0

  Secretariat kochał biegać...jakby ścigał się z Big Rackettem jestem pewna że wygrałby bo robił wszystko by wygrać

 • 0

  Big Rackett To on był najszybszym koniem. Osiągnął prędkość 69,9 km/h, fakt Secretariat osiągną podobną prędkość, co ćwierć mili ciągle przyspieszając, ale to nie zmienia faktu, że był drugi na liście koni wyścigowych XX wieku. Pierwszy był Men o'War, i to on był najlepszy. Oczywiście według naukowców. Secretariat zajął swoje drugie i zasłużone miejsce, warto też pamiętać o tym charakternym Kelso,Seattle Slew, Nashua, zeszłorocznym American Pharoah, popieram Drociak, świat wyścigów konnych nie kończy się na ,, Rafjan bogini toruff ". Niestety mało jest ludzi którzy zamiast takiej Ruffian bierze w obroty Assaluta lub Lomitasa. Mało kto też zna Polskich wyscigowców takich jak Va Bank.

 • 0

  Dorciak masz racje. Największą zanotowaną w annałach prędkość 69,9 km/h osiągnął w gonitwie na ćwierć mili ogier pełnej krwi Big Racket. To tego wydarzenia doszło 5 lutego 1945 roku w Meksyku.Ponieważ w tym czasie nie istniała żadna publikacja, która by zbierała i weryfikowała tego typu informacje, wynik ten niezbyt mocno utrwalił się w powszechnej świadomości. Sir Hugh Beaver, dyrektor generalny browaru Guinness na pomysł stworzenia Księgi Rekordów Guinnessa wpadł 4 maja 1951 roku. Z uwagi na fakt, że do Księgi Rekordów Guinnessa można wpisywać odpowiednio zweryfikowane wyniki osiągnięte w bieżącym okresie, rekordowy bieg Big Racketa nie został w nim zapisany.9 marca 2015 roku, podczas treningu przygotowującego do sezonu wyścigowego 4-letniego ogiera pełnej krwi Mijaz (Alhijaz x Mini Perle) ustanowiony został Rekord Polski. Dosiadany podczas treningu przez Karolinę Grochowiak Mijaz rozpędził się w pierwszym przejeździe do 64,5 km/h, by w drugim poprawić swój wynik i uzyskać 68,2 km/h. Co więcej, próba szybkości konia odbyła się dwukrotnie, raz za razem w odstępie 5 minut na dystansie 1000 metrów na łące pod jeźdźcem o wadze 65 kilogramów, który nie jest jockeyem. Mijaz biegł „boso”, w zwykłym siodle wszechstronnym.

 • 0

  Boże, widzisz a nie grzmisz. Ruffian nie była najlepsza, daleko jej brakowało do tego tytułu! Może była szybka, ale z wieloma końmi nie miałaby szans. Osobiście uważam, że najszybszy (i ogólnie najlepszy)był Secretariat, co udowodnił bijąc rekordy m.in. na Kentucky Derby, Belmont Stakes czy Man o'War Stakes i wiele innych. Ma on na koncie kilka rekordów świata! Większość nieustannie wymienia takie konie jak Ruffian, Seabiscuit, War Admiral itd. A słyszeliście o takich koniach jak Seattle Slew, Cunt Fleet, Citation, Man o'War, Kincsem, Native Dancer, Camarero, Spectacular Bid, Kelso, Sea The Stars? Świat wyścigów konnych nie kończy się na ,,Rajfjan boginji torufff".

 • 0

  Boże, widzisz a nie grzmisz. Ruffian nie była najlepsza, daleko jej brakowało do tego tytułu! Może była szybka, ale z wieloma końmi nie miałaby szans. Osobiście uważam, że najszybszy (i ogólnie najlepszy)był Secretariat, co udowodnił bijąc rekordy m.in. na Kentucky Derby, Belmont Stakes czy Man o'Wad Stakes i wiele innych. Ma on na koncie kilka rekordów świata! Większość nieustannie wymienia takie konie jak Ruffian, Seabiscuit, War Admiral itd. A słyszeliście o takich koniach jak Seattle Slew, Cunt Fleet, Citation, Man o'War, Kincsem, Native Dancer, Camarero, Spectacular Bid, Kelso, Sea The Stars? Świat wyścigów konnych nie kończy się na ,,Rajfjan boginji torufff".

 • 0

  Jaa co za człowiek mógł uwierzyć w kit że jakieś konie biegały 160km/h przeciez to jest niemozliwe. REKORD ŚWIATA WYNOSI 69,9 KM/H OGAR LUDZIE ŻADEN KON NIE POBIEGNIE 100 NA GODZINE !! I REKORD TEN NIE NALEZY NI DO SECRETARIATA NI DO RUFFIAN LECZ DO BIG ROCKETTA ;))

 • 0

  Ale wy się spinacie o Ruffian i Secretariata. Prawda jest taka że żadne z nich nie było najlepsze, owszem oboje byli bardzo dobrzy ale nie najlepsi. I pozdrawiam tych, którzy nie piszą rzeczy typu "inni uwielbiają klacze i dlatego uważają Ruffian za najlepszą a i tak Secretariat jest i był naj !!! " OBOJE BYLI NIEWYOBRAŻALNIE DOBRZY I MYŚLĘ ŻE NAJSPRAWIEDLIWIEJ BYŁOBY POSTAWIĆ ICH NA TYM SAMYM POZIOMIE. Pozdrawiam.

 • 0

  Na wikipedii każdy może napisać co sobie chce.Ruffian była najlepszą klaczą ale nigdy nie pobiła by sekretariata.Niby pod jakim względem jest wyjątkowa? To co że kochała swojego właściciela i robiła wszystko by wygrać ale no błagam wiele koni kochało swoich właścicieli i wiele z nich ginęło.Ruffian nie była wyjątkiem.Właśnie nie ludzie którzy "wolą'' klacze prawie zawsze są "wrogo" nastawieni do ogierów i dlatego uważają klacze za naj (mam taką kol). Są ludzie którzy są za ogierami a są też tacy co za klaczami.Ruffian NIGDY nie pobiła by sekretariata,powtarzam to po raz drugi gdyż pękło by jej serce.

 • 0

  Ruffian nie mogła być najlepsza gdyż Rachel Alexandra pobiła jej rekord w Mother Goose Stakes.Nie mogła być szybsza od Big Reda gdyż on miał większe serce.Ruffian może i by biegła równie szybko jak on ale mogło pęknąć jej serce.

 • 0

  Dla mnie Ruffian była najlepsza, bo sprawdzałam czasy jej i Secretariata i w większości Ruffian była lepsza tylko na dystansie półtorej mili Red wypadł lepiej gdy ustanowił rekord w Belmont Stakes. Ale na inne dystanse Ruffian była szybsza i to często dość sporo szybsza. A oficjalnie Secretariata często uznaje się za najlepszego konia w historii. Jeśli Ruffian mogła pokonać najlepszego, oznacza że sama jest najlepsza. Nie dlatego że ma film, dlatego że wygrywała, ani dlatego że złamała nogę. Prawda, wiele koni ginie na torze. Wiele koni wygrywa (w każdym wyścigu któryś). A wiele dobrych koni nie ma filmów. Ale gdy trafia się koń, który bije rekordy prawie zawsze, gdy biegnie (Ruffian nie pobiła rekordu tylko raz w swojej karierze), nigdy nie przegrywa, bije rekord Secretariata oraz, zdaniem jego trenera, może być od niego lepszy, to nic tylko uznać go za najlepszego. Czemu Ruffian nie uznano za najlepszą? Bo ludziom ciężko uwierzyć że najlepszym koniem może być klacz. Nawet taka jak Ruffian, ludzie po prostu przywykli że ogiery są lepsze i ciężko im się ozdwyczaić. Jestem niemal pewna, że gdyby historia Ruffian (jej rekordy, czasy) była identyczna jak jest, ale ona byłaby ogierem to wtedy od razu byłaby najlepsza. Ale że jest klaczą to ludzie od razu są do niej trochę gorzej nastawieni bo NIE MA innej klaczy która byłaby lepsza od Secretariata. Ale Ruffian była, jest i będzie wyjątkowa. Ona nie jest taka jak inne klacze. Jest jedyna taka. Prawda jest taka że Ruffian na większości dystansów jest najlepszym koniem wyścigowym na świecie. Na 9 rekordów, jakie ustanowiła, 8 nadal jest aktualne. Przez 41 lat nie było klaczy która by je przebiła. Dla mnie Ruffian jest nie tylko najlepszą klaczą wyścigową na świecie (to na pewno!) ale i najlepszym koniem wyścigowym. I myślę że osoby które choć trochę zainteresowały się sprawą i pogrzebały w wikipedii na temat Ruffian i Big Reda oraz ich rekordów i sobie je porównały sądzą tak samo. Ruffian zawsze będziesz najlepsza! Jedyny taki koń na świecie.

 • 0

  Ja także uważam że Man O War był najszybszy.Niektórzy ludzie uważają że nie,wolą konie o których zrobili filmy.A dlaczego nie zrobili właśnie o Men O War? Big Red był także dobry ale nie sądzę aby Ruffian go prześcignęła.Dobry był też Phar lap. Czemu o nim też nikt nie wspomina.A Shergar,Eclipse i Assault.

 • 0

  @Najszybszym koniem był Man O War. Był szybszy niż Big Red chociaż Big Red miał większe serce. Man O War w wieku 2 lat wygrał 9 z 10 wyścigów w tym w Tremont Stakes, Grand Hotel Union Stakes. Jako 3 latek wygrał wszystkie 11 wyścigów.Ogier ustanowił wiele rekordów torów: w Preakness, Ameryki w Belmont(wyścig wygrał o 20 długości), w trawers(rekord ten został pobity dopiero 42 lata później). Zdobył również: Dwyer Stakes, Stuyvesant Handicap i Jockey Club Gold Cup.Znalezienie konkurencji dla Man o’War’a nie było łatwym zadaniem, żaden koń nie miałby szans w starciu z nim, aż do wyścigu Hoodwink. Man o’War wygrał z przewaga ponad 100 długości ustalając nowy rekord świata 2:40 na 1 i 5/8 mili, pokonując poprzedni rekord o 6 s. I co? Nadal uważacie Secretariata za najszybszego? Tak, nadal uważam Secretariata za szybszego. Man O'War także był wspaniały, żeby nie było. Był jednym z najszybszych koni wyścigowych na świecie (a ile ich już od tej pory było!), jednak nie najszybszym. Secretariat pobił rekord toru podczas Kentucky Derby i Belmont Stakes, oraz gdyby nie to że stoper został uszkodzony, prawdopodobnie pobiłby też w Preakness Stakes, czyli jako jedyny koń w historii przebiegłby wszystkie trzy wyścigi Potrójnej Korony w rekordowym czasie. Tak czy inaczej, jego rekordy na torach Churchill Downs i Belmont Park istnieją do dziś. Niepobite przez 43 lata. Jego czas w Belmont Stakes jest uznany za najszybsze półtorej mili na torze ziemistym w histoii. Jego czas to 2:24. Jedyny koń który według mnie mógłby go prześcignąć to Ruffian, bo sprawdziłam ich czasy i na krótszych dystansach Ruffian była za każdym razem szybsza, a na dłuższych dystansach raz Ruffian była lepsza raz Big Red. Czyli Ruffian mogła być szybsza, i prawdopodobnie gdyby się zmierzyli by wygrała. Gdy porównywałam ich czasy to rekordowa przewaga Ruffian nad Redem wynosiła 40 sekund! Ile to by było długości? Sporo... Oczywiście wiadomo że Secretariat tak łatwo by się nie dał, więc to, który z nich byłby szybszy gdyby się razem ścigali wciąż pozostaje zagadką, której już nigdy nie rozstrzygniemy... Ja osobiście podziwiam oba te konie, a wybór tylko jednego byłby dla mnie zdecydowanie za trudny. Mimo że sądzę, że Ruffian była szybsza, to Secretariat także mnie zachwycił, niewiele jest koni które są i szybkie i wytrzymałe, a Big Red łączył obie te cechy. Sądzę że był wytrzymalszy od Ruffian bo na dłuższych dystansach miał od niej trochę lepsze czasy. Niewiele, ale lepsze. Więc sądzę, że Ruffian była szybsza, a Secretariat wytrzymalszy. Ich wyścig pewnie odbyłby się na dystansie około mili, na którym raz Ruffian była lepsza a raz Red. Więc oba miałyby szansę wygrać. I nie wiadomo jak by się skończył ich wyścig. Jedno wiem na pewno: oba te konie były wspaniałe, piękne, i niesamowicie szybkie. Nie mówię tego na podstawie filmów, oglądałam wiele razy prawdziwe nagrania i zdjęcia tych koni. Od dawna interesuję się obydwoma z nich więc coś na ich temat wiem. Np. że kilka rekordów Secretariata, nie wiem dokładnie ile, istnieje do dziś, mimo że na torach, gdzie je ustanowił, biegały już setki jak nie tysiące koni. To samo z rekordami Ruffian. Za każdym razem gdy biegła pobiła lub wyrównała rekord. Ścigała się 10 razy nie licząc pojedynku z Foolish Pleasure. Tylko jeden z jej rekordów został pobity reszta nie. No a teraz, gdyby komuś się zapomniało, przypomnę, że Ruffian była klaczą ze słabymi, kruchymi kośćmi, z którymi już wcześniej miała problemy, a Secretariat ogierem, z nie tylko mocniejszymi kośćmi, ale i trzy razy większym od przeciętnego konia sercem. A i tak Ruffian biła jego rekordy. Więc tak, Ruffian i Secretariat były najlepszymi końmi wyścigowymi, jednak nie wiadomo, który z nich byłby szybszy w wyścigu. Po tym jak poczytałam trochę o tych koniach, ich rekordach i dystansach na jakich biegały, coraz bardziej irytują mnie komentarze typu "Ruffian nie dorastała Secretariatowi do pięt", "Była od niego wolniejsza", "Nie miałaby z nim szans". Skoro tak, to jak to jest możliwe że kilkakrotnie biegła szybciej niż on? Nie mówię że na 100% była od niego nie wiadomo o ile szybsza, ale szansę na zwycięstwo z nim miała, i to całkiem sporą. Mimo to głowy nie dam że by wygrała bo Red też był niesamowity. W tym przypadku nie jestem w stanie stwierdzić który byłby szybszy. Raz jeden miał lepszy czas, raz drugi. To wszystko pozostanie zagadką. Ja uważam, że to dobrze, bo inaczej mówiono by "ten jest szybszy, a ten wolniejszy". A teraz wiadomo że oba były wspaniałe. I Ruffian, i Secretariat. Dla mnie oba były, są i będą najlepszymi końmi wyścigowymi w historii.

 • 0

  sekretariat

 • 0

  Najszybszym koniem był Man O War. Był szybszy niż Big Red chociaż Big Red miał większe serce. Man O War w wieku 2 lat wygrał 9 z 10 wyścigów w tym w Tremont Stakes, Grand Hotel Union Stakes. Jako 3 latek wygrał wszystkie 11 wyścigów.Ogier ustanowił wiele rekordów torów: w Preakness, Ameryki w Belmont(wyścig wygrał o 20 długości), w trawers(rekord ten został pobity dopiero 42 lata później). Zdobył również: Dwyer Stakes, Stuyvesant Handicap i Jockey Club Gold Cup.Znalezienie konkurencji dla Man o’War’a nie było łatwym zadaniem, żaden koń nie miałby szans w starciu z nim, aż do wyścigu Hoodwink. Man o’War wygrał z przewaga ponad 100 długości ustalając nowy rekord świata 2:40 na 1 i 5/8 mili, pokonując poprzedni rekord o 6 s. I co? Nadal uważacie Secretariata za najszybszego?

 • 0

  Ruffian była niezwykle szybka i jak dla mnie była i jest najlepszą klaczą, ale to Secretariat był najlepszym koniem na świecie i najlepszym ogierem, Ruffian nie mogłaby go pokonać bo Red miał 3 razy większe serce nawet jeśli pobiłaby Foolish Pleasure. Jej serce by tego nie wytrzymało. Mówicie że Kincsem była najlepszą klaczą bo wygrała wszystkie 55 wyścigów w jakich startowała. Ruffian też wygrała wszystkie, prawda że mniej bo tylko 10, ale to dlatego że zdążyła wystartować w większej ilości bo wcześniej był pojedynek... Gdyby biegła w większej iloci wyścigów ponad 55 to miałaby duże szanse pobić rekord Kincsem. Z resztą ilość wyścigów o niczym nie świadczy. Kincsem nigdy nie pobiła rekordu Ruffian ani nie osiągnęła takiej prędkości jak ona, nie wystawiono jej też do pojedynku z najlepszym ogierem jej czasów a to też o czymś świadczy. To powinno wystarczyć żeby uznać Ruffian za lepszą, ale żeby nie było, jak każdy koń Kincsem też była wspaniała. Pozostaje jeszcze spór, czy lepszy był Big Rocket czy Secretariat. Najpierw należy odróżnić wyrażenia najlepszy i najszybszy. Według Księgi Rekordów Guinessa najszybszy był rzeczywiście Big Rocket z prędkością prawie 70 km/h, ale to że w jednej gonitwie był najszybszy, nie znaczy od razu że był najlepszy. Najlepszy był Secretariat, przegrał tylko 2 wyścigi, w tym jeden z powodu bólu zęba, a drugi przez to, że zrzucił jeźdźca, bo się przestraszył (był to jego pierwszy wyścig). Wygrał też Potrójną koronę, Big Rocket tego nie osiągnął. Oba te konie były wspaniałe, ale Secretariat lepszy, choć Big Rocket szybszy.

 • 0

  dla mnie naj eight bells i fuffian i .....

 • 0

  A co z American Pharoah? W roku 2015 wygrał Triple Crown jako jeden z 12 koni w historii! W Belmont Stakes miał czas tylko o 2,65s dłuższy od Secretariata! A Secretariat miał 3 razy większe serce! Jest wspaniały! Nie mówię że najlepszy bo najlepszy był Secretariat ale i tak jest wspaniały! Jak dla mnie najlepsze ogiery to Secretariat, Seabiscuit, Big Rocket, Man O' War, War Admiral i Eclipse (ale Secretariat jak dla mnie najlepszy!). Jeszcze Foolish Pleasure był dobry ale nie tak jak te wyżej wymienione. Najlepsze klacze według mnie to Ruffian, Eight Belles, Zenyatta i Kincsem. Nie można ich porównywać gdyż miały innych trenerów, nie wszystkie żyły w tych samych latach i większość z nich nigdy nie pobiegła z innym w jednej gonitwie lub pojedynku. Seabiscuit był lepszy od War Admiral'a bo wygrał z nim pojedynek. Sądzę że tylko w ten sposób można by określić który z tych koni był szybszy od innego. Stawiając ich razem w jednej gonitwie. Każdy z tych koni był wyjątkowy, nie ma co ich porównywać. Jak dla mnie wszystkie były wspaniałe i godne podziwu

 • 0

  sekretariat zawsze był i zawsze będzie najszybszym koniem na świecie ur1970

 • 0

  sekretariat był szybki i zawsze będzie , a borntruler tesz był szybki

 • 0

  najlepszym koniem byl sekretariat bo biegł 70km na godzine a te konie co wskoczyle przed jego to sa konie wolniejsze od sekraetariat to niemozliwe ze sekretariat jest o dnich wolniejszy bo mial on 3 razy wiekszze serce od innych koni i zaden kon nie dał rady biec szybciej niz sekretarjat on to nr1 nie pokonany i taki zostanie

 • 0

  Ruffian ma wiele psychofanow ktorzy mysla ze Ruffian byla najlepsza i ze zawsze bedzie a o wielu lepszych koniacg nigdy nie slyszeli!

 • 0

  Żal mi tych dzieci ktore wymyslaja rekordy toru konie nie moga biec 90 km na godz. każdemu już dawno by wysiadlo serce i to konie pelnej krwi angielskij sa najszybsze. Big red (Secretariat) był najszybszym biegał 69.9 km na godz.żaden koń nie biegł szybciej i nie wymyślajcie! Poza tym to Kincsem była najlepsza klacza wygrala 54 na 54 wyscigi!

 • 0

  Każdy koń jest inny Ruffian za swoich czasów była najszybszą klaczą, Secretariat miał pare razy większe niż przeciętne konie wyścigowe ale nie był najszybszy najszybszy był Man o' War, Secretariat był drugi

 • 0

  Hahaha co za kretyn to pisal

 • 0

  Ruffian to moja bohatrka najszybsza najlpsza i niepokonana niestety nie niezniszcalna i według mnie ona była najszybsza a była rasą pełnej krwi angielskiej

 • 0

  Co wy tam wiecie. Z tego co mi kolega mówił konie husarskie biegały 160km/h , jest o tym świecie przekonany, gdyż przeczytał wiele książęk o husarii. Sam już nie wiem co o tym myśleć.

 • 0

  W Saratodze Ruffian pobiła rekord toru. Na tym torze podobno żaden koń nie biegł tak szybko jak ona ( nawet Secretariat ). Szczerze mówiąc, sądzę, że nie można porównać ich możliwości, gdyż nie biegały w tych samych latach. Ich szybkość można by było tylko na torze, gdyby biegłyby w jednej gonitwie...

 • 0

  sory za literówkę w ostatnim komentarzu, rekord prędkości to 89,6 km/h

 • 0

  Eclipse (żył w 19w.) osiągał przewagę często ponad sto długości i to prawdopodobnie on był najszybszy... a Ruffian wcale nie była najlepszą klaczą wyścigową, bo była nią Kincsem (55 wyścigów, wszystkie wygrane). Lepsza była również Zenyatta i Rachel Alexandra. Ruffian nie mogła biec 90 na godzinę, bo rekord świata pobił ogier Big Rocket i biegł z prędkością 69,6 km/h

 • 0

  Dlaczego tak sie kłucicie przeciez kazdy kon ma cos wspeniałego w sobie skąd mozecie wiedziec niby ze najszybsdzy to naprzykład nie ch bedzie secretariat kazdy konma cos w sobie moze byc inni szybszy a tego mnie wiecie

 • 0

  ale ruffian była klaczą

 • 0

  ruffian nie byla najszybszym koniem i niepobiegla 80 km/h najszybszy byl secretariat pobiegl 69,9 km/h i mial 3 razy wieksze serce od koni wyscigowych wiec jak by inny kon chcial tyle pobiec to by mu serce peklo ludzie ogar zaden kon nie pobiegnie wiecej niz secretariat chyba ze bedzie jakims mutantem

 • 0

  Największą prędkość w cwale osiągnął ogier Big Rocket. Ustanowił rekord pędząc 89 km. na godzinę. Ale zebykoń mógł pędzić 120 na godzine to pierwsze słysze i jest to totalny idotyzm bo juz przy 90 km na godzine każdemu koniu by serce wysiadło...

 • 0

  Gepart raczej może z różną szybkością biec, gdyż szybko się męczy.

 • 0

  Nie można ich do siebie porównać. Po prostu się nie da. Od razu mówię, że kocham całą trójkę, bez wyjątku(i ogólnie konie). A jak czytam te komentarze to mi się, aż słabo zrobiło. Ruffian była według mnie najszybszą KLACZĄ wyścigową, a Secretariat i Seabicuit byli według mnie najszybszymi ogierami. Nie nie mam zamiaru i nie będę ich porównywać.

 • 0

  Po pierwsze.. Ruffian to nie najszybszy koń na świecie. Po drugie. Najszybszy koń na świecie biegł z prędkościa 89 km/h Po trzecie. Nie mówie tego, na postawie filmu, ale faktów. Danych i wiedzy zdobytej. Secretariat tak smao jak miał jedno z 4 największych serc koni na swiecie, tak pobił rekord toru i predkości. Na Belmont Stakes pobił rekrod 32 długości, czasu, prędkości. Tam też został pochowany Po czwarte. Ruffian też ma swoje zasoby. Została jako jedyny koń na świecie pochowana łbem do mety. A to niestety nieszczęśliwy wypadek, że złamała 2 nogi. Jedną w wyściigu, drugą podczas snu. Po piąte. Ruffian wcale nie rozstrzygłaby tego, że może okazałoby się, że ona byłaby najszybszym koniem na świecie, bo to klacz. I Nie, nie dowartościowywuje ogierów, ale taka jest prawda. Klacze mają mniejsze serca, tak samo są mniej wytrzymałe. Po szóste. 50 km/h w cwale? Weź się lecz i nie kłam. Ja ostatnio na torze sprawdzałam swoją klacz, która jest koniem rekreacyjnym i osiągała prędkość 50 km/h. Dziękuje. I powiem od razu. Każdy koń jest szybki. W naszym wieku nie ma juz takich koni jak były kiedyś, bo treningi nie są już takie same. Ruffian, Secretariat, Seabiscuit (*)

 • 0

  nie wiadomo który z koni był szybszy gdyby Ruffian nie złamała nogi to by się roztrzygło biedna

 • 0

  Ruffian była ,jest i będzie naiszybszym koniem na świecie osiągała ponad 90 km na godz.

 • 0

  Jwst Sekretariat , Ruffian ale jest jeszcze PATRONUS

 • 0

  Nie no ludzie nieponiżajcie się... konie i ponad 100 km\h?! hahahhahahahhahahahahahahahhhhhhhhahahahahhahahahahhahahahahhahahahahhahahahhahahahahahahahahahhahahahhahahahahahahhahjahahhahahhahahahhhahhahhhahahhahahahahhahhahahahhhhhhhahaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaa nigdy...

 • 0

  Nie rozumiem was wszystkich. Przechwalacie wszystkie konie i macie swoich faworytów. No dobra, nie obchodzi mnie to. No ,ale bez przesady, wykłucacie się o to , który koń był lepszy i który ustanowił rekordy. Wszystkie wymienione ,przez was konie są wspaniałe i mają wiele nagród. Ale nie zapominajmy,że to zwierzęta, one same oceniają na co je stać. Trener nie ma tu nic do gadania. To one wybierają, jaką dyscyplinę najlepiej wykonują i do czego zostały stworzone. Nie tylko do tych głupich wyścigów, gdzie wszyscy popędzają konie by tylko wygrać. Koń w tedy się dla nich nie liczy, tylko to by wygrać i zdobyć nagrodę, sławę i wiele innych rzeczy. Zapominają,że konie, to żywe istoty i też mają uczucia, decyzje. Możecie się ze mną nie zgadzać. Trudno nie obchodzi mnie to. Znam się dobrze, na koniach i na innych zwierzętach. Potrafię nawiązać z nimi więź i dobrze je rozumiem. I fakt wszyscy się przechwalacie, że skoro jeździcie na koniach to wszystko wiecie. Okej może tak być, ale nie zawsze. Wiedzę nie tylko czerpie się stąd,że się jeździ na koniach. Ale z doświadczenia, czytania o nich ,poznawania ich lepiej. I powiem wam, że wsiadłam na konia 5razy , nie umiem jeździć, ale mam zamiar to zmienić. Ale wiem o nich dużo z doświadczenia, nie jeździeckiego, tylko z książek i paru innych spraw(czego nie zdradzę ). Ale chodzi mi o to ,że dla każdego z nas jest faworytem inny koń. No to?! Nie trzeba się o to wykłucać! No ludzie ogarnijcie się. Porówniania to bez sęsu, zwłaszcza, że stajemy się przy tym wrogami. Każdy koń biega, na tyle na ile potrafi i jest z tego dumny. A my co? Nie obchodzi nas ten , tylko ten bo jest szybki i mistrzem. No bez jaj, fatalne jest to ,co robicie. Nie,że obrażam tutaj tą stronkę, bo fajnie,że powstała, ponieważ można wyrazić swoją opinię, na parę spraw. Ale no nie w taki sposób, fakt pouczam was chodź najprawdopodobniej jestem w tym samym wieku co niektórzy w tym biorący udiał. Mam 13lat(rocznikowo) i co?? A więc jeszcze raz, przestancie się kłócić o te konie, który lepszy ,który gorszy. Bo to znow lekka przesada.

 • 0

  Nie rozumiem was wszystkich. Przechwalacie wszystkie konie i macie swoich faworytów. No dobra, nie obchodzi mnie to. No ,ale bez przesady, wykłucacie się o to , który koń był lepszy i który ustanowił rekordy. Wszystkie wymienione ,przez was konie są wspaniałe i mają wiele nagród. Ale nie zapominajmy,że to zwierzęta, one same oceniają na co je stać. Trener nie ma tu nic do gadania. To one wybierają, jaką dyscyplinę najlepiej wykonują i do czego zostały stworzone. Nie tylko do tych głupich wyścigów, gdzie wszyscy popędzają konie by tylko wygrać. Koń w tedy się dla nich nie liczy, tylko to by wygrać i zdobyć nagrodę, sławę i wiele innych rzeczy. Zapominają,że konie, to żywe istoty i też mają uczucia, decyzje. Możecie się ze mną nie zgadzać. Trudno nie obchodzi mnie to. Znam się dobrze, na koniach i na innych zwierzętach. Potrafię nawiązać z nimi więź i dobrze je rozumiem. I fakt wszyscy się przechwalacie, że skoro jeździcie na koniach to wszystko wiecie. Okej może tak być, ale nie zawsze. Wiedzę nie tylko czerpie się stąd,że się jeździ na koniach. Ale z doświadczenia, czytania o nich ,poznawania ich lepiej. I powiem wam, że wsiadłam na konia 5razy , nie umiem jeździć, ale mam zamiar to zmienić. Ale wiem o nich dużo z doświadczenia, nie jeździeckiego, tylko z książek i paru innych spraw(czego nie zdradzę ). Ale chodzi mi o to ,że dla każdego z nas jest faworytem inny koń. No to?! Nie trzeba się o to wykłucać! No ludzie ogarnijcie się. Porówniania to bez sęsu, zwłaszcza, że stajemy się przy tym wrogami. Każdy koń biega, na tyle na ile potrafi i jest z tego dumny. A my co? Nie obchodzi nas ten , tylko ten bo jest szybki i mistrzem. No bez jaj, fatalne jest to ,co robicie. Nie,że obrażam tutaj tą stronkę, bo fajnie,że powstała, ponieważ można wyrazić swoją opinię, na parę spraw. Ale no nie w taki sposób, fakt pouczam was chodź najprawdopodobniej jestem w tym samym wieku co niektórzy w tym biorący udiał. Mam 13lat(rocznikowo) i co?? A więc jeszcze raz, przestancie się kłócić o te konie, który lepszy ,który gorszy. Bo to znow lekka przesada.

 • 0

  Nie rozumiem was wszystkich. Przechwalacie wszystkie konie i macie swoich faworytów. No dobra, nie obchodzi mnie to. No ,ale bez przesady, wykłucacie się o to , który koń był lepszy i który ustanowił rekordy. Wszystkie wymienione ,przez was konie są wspaniałe i mają wiele nagród. Ale nie zapominajmy,że to zwierzęta, one same oceniają na co je stać. Trener nie ma tu nic do gadania. To one wybierają, jaką dyscyplinę najlepiej wykonują i do czego zostały stworzone. Nie tylko do tych głupich wyścigów, gdzie wszyscy popędzają konie by tylko wygrać. Koń w tedy się dla nich nie liczy, tylko to by wygrać i zdobyć nagrodę, sławę i wiele innych rzeczy. Zapominają,że konie, to żywe istoty i też mają uczucia, decyzje. Możecie się ze mną nie zgadzać. Trudno nie obchodzi mnie to. Znam się dobrze, na koniach i na innych zwierzętach. Potrafię nawiązać z nimi więź i dobrze je rozumiem. I fakt wszyscy się przechwalacie, że skoro jeździcie na koniach to wszystko wiecie. Okej może tak być, ale nie zawsze. Wiedzę nie tylko czerpie się stąd,że się jeździ na koniach. Ale z doświadczenia, czytania o nich ,poznawania ich lepiej. I powiem wam, że wsiadłam na konia 5razy , nie umiem jeździć, ale mam zamiar to zmienić. Ale wiem o nich dużo z doświadczenia, nie jeździeckiego, tylko z książek i paru innych spraw(czego nie zdradzę ). Ale chodzi mi o to ,że dla każdego z nas jest faworytem inny koń. No to?! Nie trzeba się o to wykłucać! No ludzie ogarnijcie się. Porówniania to bez sęsu, zwłaszcza, że stajemy się przy tym wrogami. Każdy koń biega, na tyle na ile potrafi i jest z tego dumny. A my co? Nie obchodzi nas ten , tylko ten bo jest szybki i mistrzem. No bez jaj, fatalne jest to ,co robicie. Nie,że obrażam tutaj tą stronkę, bo fajnie,że powstała, ponieważ można wyrazić swoją opinię, na parę spraw. Ale no nie w taki sposób, fakt pouczam was chodź najprawdopodobniej jestem w tym samym wieku co niektórzy w tym biorący udiał. Mam 13lat(rocznikowo) i co?? A więc jeszcze raz, przestancie się kłócić o te konie, który lepszy ,który gorszy. Bo to znow lekka przesada.

 • 0

  Ludzie, czemu je porównujecie skoro nie żyły w tym samym roku, miały pewnie inny wiek i jeszcze na żywe oczy je nie widzieliście. Nie mówcie, że Ruffian jest skończona. Miała tylko 3 lata i ma prawo być gorsza od całej dwójki, bo oni byli ogierami i w dodatku byli starsi. Od razu mówię, że nie wolę Ruffian. Cała według mnie trójka jest wspaniała i nie zamierzam ich porównywać.

 • 0

  A ja mam 11 lat i co? Jeżdżę na koniach od 6 roku życia i co? I uważam że koń potrafi biec szybciej niż 75 km bo najszybsze zwierzę na świecie to gepard i on biegnie z prędkością panad100 km. I co?

 • 0

  O a w czy wiesz że też według mnie mówią prawdę bo gepardy biegną 120 h z tego co wiem więc koń pewnie ze 100 i więcej Ta jedenastolatka z przed chwili.

 • 0

  A ja mam 11 lat i co? Jeżdżę na koniach od 6 roku życia i co? I uważam że koń potrafi biec szybciej niż 75 km bo najszybsze zwierzę na świecie to gepard i on biegnie z prędkością panad100 km. I co?

 • 0

  Moim zdaniem najszybszym koniem był jest i będzie Secretariat... I wątpię żeby Ruffian mogłaby pokonać Secretariata i pobić jego rekord

 • 0

  Moim zdaniem najszybszym koniem był jest i będzie Secretariat... I wątpię żeby Ruffian mogłaby pokonać Secretariata i pobić jego rekord

 • 0

  Moim zdaniem najszybszym koniem był jest i będzie Secretariat... I wątpię żeby Ruffian mogłaby pokonać Secretariata i pobić jego rekord

 • 0

  To nie prawda co wy mówicie głupki !!! Nawet dziecko wie, że najszybszym koniem był; Big Rackett największa zarejestrowana prędkość jaką osiągną to 69,6 km/h. To było w gonitwie na ćwierć mili w Meksyku 5 lutego 1945 po zakączeniu 2 wojny świat. Więc mi niewciskajcie, że nie bo nawet w gazetach to piszą do dziś. Niektórzy jeszcze żyją i byli na tych zawodach wyścigowych i pamiętają to aż do dziś !!! Nawiasem mówiąc nieznacie sie na koniach i nieudowodnicie mi, że NIE !!!!!

 • 0

  ruffian zaden kon tylko ruffian

 • 0

  Sama już nie wiem który.. z tego co czytałam Sekretariata najszybszy bieg miał 69,9 km/h a Ruffian 69,6. Kto wie może gdyby Ruffian nie miała by wypadku w kolejnych wyścigach pobiłaby ten rekord Secretariata. ;) Najważniejsze że kazdy z pisywanych przez Was koni miał pasję ,którą było bieganie po torze ;).

 • 0

  Dla konia fizycznie niemożliwym jest przekorczenie 100 km/h. Najszybsze wierzchowce biegają 70 km z kawałkiem a osoba podająca się za "chodowcę" anglików ma jednak nie do końca poukładane... "Czy wiesz że..." oczywiście fałszywe, kto w ogóle dopuszcza takie bzdury w ciekawostkach?!

 • 0

  Moim zdaniem Ruffian była dość dobra zauważcie to, że Secretariat i Seiscuit byli już dojżali i mieli więcej sił a Ruffian była trzy latkiem. Bierzcie to bod uwage !

 • 0

  Nie jestem pewna jak dokładnie ale najszybsze konie to napewno Ruffian i Secretariat. Podobno Ruffian była szybsza od Secretariata tak mówił jej trener ( chodowca ).

 • 0

  LUDZIE JESTEŚCIE GŁUPI !!! Czemu opieracie swoje przekonania na filmach? Jeżeli koń był ładnie na filmie przedstawiony, nie znaczy, że taki jest naprawdę. Ja nie wnikam. Wolę Totilan'a ^^ Widziałem go kiedyś w Holandii. I nie, nie jest to koń wyścigowy.

 • 0

  A skąd wy wiecie kto byłby najszybszy ? Każdy z koni jest dobry na jakimś danym dystansie , ma swoją ulubioną długość trasy... A do tego wszystko zależy jak ułoży się wyścig , czy będzie rozgrywany w wolnym tempie czy szybkim.. Czy będzie miał przejście czy też nie... Ani Ruffian ani Secretariat nie mogli, by zmierzyć się z Seabiscuitem , gdyż on żył 40 lat przed nimi... Kto wie , gdyby Ruffian przeżyła to zmierzyłaby się z Secretariatem , ale nie przeżyła nie ma co spekulować : co by było gdyby...

 • 0

  Rufian jest najszybsza a ty ktury napisal ze ata wasza rufian itp jest chosy rufian scigala sie z naszybszy koniem swiata i wygrywala

 • 0

  mam 17 koni angielskich moi wychowankowie (konie) bo mam 12 lat są nie samowite na prostej równo do 85km/h ale tylko 4 Rina Laser Mercedes i Ferari to moi number one i jak nie wierzysz? to prawda mam pare nagran na e-maila wyśle :) konie to potęga i siła :) a ile sekretarjat wyciągał? hhhhyyy no a moze wspomnijmy o Ruffian oni wyciągali do 100 paru km/h i co nadal nie wierzysz piosz r-maile do mnie skierka.kasia@interia.pl :) BO JA SIE ZNAM!!! trenowałam wiele świetnych koni no i o Leonardo Da Vinci nie zapomne on do 115km/ha wyciąga na prostej

 • 0

  Ale wy jestescie głupi kon nie moze osiagnac 120km/h!-.-

 • 0

  zgadzam sie z seabiscuit

 • 0

  ten kon ma naprawde szybkie nogi ale ciiekawi mnie jedno czy aby nie dają mu steryduw na miensnie i zeby szybciej biegał ale itak go podziwiam

 • 0

  Żaden koń oprócz Herkulesa nie przekroczył nawet 70km. To po prostu niemożliwe. A wg szybkości to jest tak: 1. Herkules 2. Big Racket 3. Secretariat / Big Red 4. Seabiscuit 5. Ruffian A ta wasza Ruffian nie jako jedyna złamała nogę na torze, obejrzyjcie sobie tegoroczne Derby na służewcu gdzie wygrala Natalia of Budisyn, to tam jeden jeździec spadł z konia Mister Great który w skutek poważnego złamania nogi został uśpiony.

 • 0

  Moim zdaniem, każdy koń by był szybki gdy by się z nim trenowało. Nie ważne, który ma jakiś piep****y rekord. Dużo jest szybkich koni. To, że któryś był pierwszy, bo następnym razem mógł być ktoś inny. Ruffian miała 3 lata mogła być szybsza, niestety złamała nogę, później drugą. Trudno się mówi. Secretariat, był również wspaniały jak Ruffian i inne konie, ale też odszedł z tego świata. Każdy koń jest wspaniały najwolniejszy koń świata dla prawdziwego jeźdzca jest szybki. Prawdziwy jeździec nie zwraca uwagi na szybkość, maść czy rasę... Dla niego liczy się charakter... Jeździec, który mówi, że któraś rasa jest wredna, np. ludzie mówią, że koniki polskie są wredne, a to nie prawda jak konia wychowasz tak masz...

 • 0

  Rekord ustanowił Herkules. Biegł 78 na godzinę. Niestety jego trener był żydowskiego pochodzenia jego rekordy nigdzie nie były zapisywane. Secretariat pobił rekord wyprzedzając o 31 długości z prędkością 69.9 na godzinę. Ale kto wie - może gdyby Ruffian żyła 10 lat więcej pobiła by oba konie. Seabiscuit też był wyjątkowy. Nie była bym sobą, nie byłabym prawdziwym koniarzem gdybym napisała że jakiś koń jest lepszy, bo szybciej biegnie. Ale zamiast opłakiwać Ruffian, że jak wiele zresztą koni wyścigowych złamała nogę, zamiast opłakiwać Secretariata, że zmarł na ochwat (o Boże! Takie rzeczy się nigdy koniom nie przytrafiają!) i Seabiscuita za to, że nie żyje walczmy o humanitarne wywożeenie zwierząt na rzeź. Wyżej wymienione konie odeszły w humanitarnych warunkach i na dość częste spotykane u koni choroby lub złamania. Owszem, żal koni, ale czemu bardziej niż przeciętne konie rekreacyjne, które pracują pod siodłem 5 godzin dziennie, kopane łydkami, szarpane za pysk, niedpowiednio bite palcatem... Czemu? Dlaczego taka Ruffian jest lepsza od Secretariata i na odwrót? Czemu Phar Lap jest lepszy od innych koni sportowych? Czy znacie inne konie sportowe poza tymi z filmu? Gdyby taki Secretariat nie miał filmu jestem przekonana że nigdy byście go nie poznali czy usłyszeli o nim. Pewnie nie kojarzycie takich imion jak Natalie of Budisyn, Bufor, Walkower, Urbane, Quintera, Ekwador...

 • 0

  dla mnie to secretariat jest najszybszym koniem świata .<333

 • 0

  Kurna, czytam te komentarze i mnie krew zalewa. A czy wiecie, że Ruffian była tylko TRZYLATKIEM, zaś Secretariat i Seabiscuit byli już końmi w pełni swoich sił? Konia wyścigowego się szkoli, aby osiągał jeszcze lepsze rezultaty, więc może skoro jest taka zażarta walka między Ruffian a Secretariatem, to najpierw byście wzięli pod uwagę wiek klaczy, a potem pomyśleli, że klacz mogła być JESZCZE szybsza w latach dorosłości?

 • 0

  Ruffian może była szybka , ale nie aż tak jak Sekretariat czy seabiscuit. Mówcie sobie co chcecie , ja wiem swoje.Seabiscuit pokonałby wszystkie te konie.Moja mama znała go lepiej niż wy wszystcy :(

 • 0

  Zgadzam się z tym że seabiscuit był najlepszy

 • 0

  Dla mnie sebiscuit był najwspanialszym koniem. Seabiscuit pokonał by wszystkich.:P

 • 0

  Secretariat, Seabiscuit i Ruffian byli wyjątkowi, ale ja najbardziej i tak lubię Secretariata.

 • 0

  Przecież nikt tak naprawdę nie wie kto był by szybszy Secretariat, Ruffian czy Seabiscuit, wszyscy byli wyjątkowi i bardzo szybcy.

 • 0

  wszystko fajnie tylko zapominacie ze Ruffian zginela na torze i zaden kon jej nie dorownal wiec nie ma dyskusji ktory jest najszybszy bo moim zdaniem Ruffian poczytajcie o tej klaczy to sie przekonacie i nie zgadzam sie ze Secretariat byl szybszy zobacz na rekordy !!!

 • 0

  Moim zdaniem wszystkie trzy konie i Sekretariat i Seabiscuit i Ruffian były i będą wyjątkowe. Gdyby się ścigały nie wiadomo by było kto wygra one biegły bo to kochały. Nikt nie wie czy wygrałby Sekretariat, a może Ruffian wpadłaby na celownik pierwsza. Sama się ścigam na 3 koniach. Dla mnie gdy gnały nawet bez bata prędkość była wspanianiała w sensie samego faktu że to kochają. Po prostu konie są stworzone do biegania. Gdy w ciągu dnia będziesz trzymał konia w stajni na drugi dzień pobiegnie jeszcze szybciej. ( Sama sprawdziłam )

 • 0

  Wyszła na tor spokojna zagłębiona tylko w tym co kocha. Otworzyły się bramki startowe a ona nie zważając na nic i nie dając żadnego tchu swym rywalką ani sobie po mknęła jak ptak przez tor. Bo to była Ruffian. Ruffian biegła przed siebie nie patrząc nie nie zważając na nic bo to kochała, nie oszczędza ła siebie i rywalek a bieg z Foolish Pleasure.....wygrała! Ruffian to ty jesteś najwspanialsza na świecie to co świat cię kocha i mimo że mineło już tyle czasu od kąt tu istniałaś nadal cię wspominamy nasza dzielna i niezwycieżona wojowniczko! Ty dalej żyjesz i ciągle biegniesz dalej i dalej bez ustanku...

 • 0

  Big Racket wcale nie był najszybszym koniem na świecie. To jest w takiej kolejności, 1 Miejsce Secretariat 2 Miejsce Ruffian 3 Miejsce Seabiscuit 4 Miejsce Affirmed. Żaden koń niepokonał rekordu Secretariata w Belmont Park !!!

 • 0

  Weźcie sie OGARNIJCIE!!! Ruffian była lepsza od sekretariata, bo pobiła jego rekord na torze w saratodze 23.08.1974r. Nawet podczas wywiadu z trenerem Secratariata ten przyznał, że klacz mogła być lepsza od Secratariata!!!

 • 0

  o nie sorry pomyliłam sie z innym koniem

 • 0

  No chyba głupoty jak arab może wyćiągnąć 85 km/h big racket przeciesz to też był arab i nie mugł być szybszy od Secretariata bo on miał 3 razy większe serce i araby wyciągają do 60 ale są wytrzymalsze, co z tego że jest wytrzymały ale nie jest szybszy od anglika i to jeszcze tak zmutowanego secretariat jest najszybszy.

 • 0

  Podobno najszybszy był Big Racket potem Secretariat Seabiscuit i kochana Ruffian ale ona była klasa i dlatego mogła być wolniejsza. W księdze guinessa najszybszy jest niby Big Racket. Ktoś mi mówił ze najszybszym koniem swiata był Arab Herkules ale jego właścicielem był Żyd i dlatego rekord nie został nigdzie zapisany ze jego prędkość to było 85 km/h! A dla mnie najlepszym koniem na świecie i tak jest Ruffian <3

 • 0

  Secretariat był i będzie najszybszym koniem na świecie !

 • 0

  Secretariat był o bedzie najszybszym koniem na świecie !

 • 0

  o matko ludzie nie ma i nie było nigdy w życiu szybszego konia od secretariata wybijcie sobie z głowy żeby koń biegał 80 na godzine to nie możliwe.SECRETARIAT BYŁ JEST I ZAWSZE BĘDZIE UWAŻANY ZA NIEPOKONANEGO !!!.No chyba że będzie jeszcze szybszy koń od niego ale to chyba nie możliwe hehe. Zgadzam się z tym! Ruffian może była szybka ale SECRETARIAT był szybszy!!

 • 0

  Ja kocham wszystkie konie Secretariat♥♥♥ Ruffian♥♥♥ Seabiscuit♥♥♥ w moim sercu są na pierwszym mjejscu kocham je na zawsze♥♥♥

 • 0

  Macie racje Secretariat to wspaniały kon piękny szybki cudo ale niezapominajmy takze o Ruffian i Seabiscuit to też szybkie i piękne konie każdy koń jest wyjątkowy i szybki.

 • 0

  niektóży mają racje Ruffian jest skończona bop moim zdaniem to jest tak pierwsze miejsce zajmuje napewno SECRETARIAT♥♥♥ DRUGIE MIEJSCE ICZYWIŚCIE Seabiscuid♥♥ i trzecie miejsce Ruffian♥ biedacstwo złamało sobie nogę !

 • 0

  o matko ludzie nie ma i nie było nigdy w życiu szybszego konia od secretariata wybijcie sobie z głowy żeby koń biegał 80 na godzine to nie możliwe.SECRETARIAT BYŁ JEST I ZAWSZE BĘDZIE UWAŻANY ZA NIEPOKONANEGO !!!.No chyba że będzie jeszcze szybszy koń od niego ale to chyba nie możliwe hehe.

 • 0

  Dość! Ruffian jest skończona!

 • 0

  Błagam was, przestańcie, wszystkie były wspaniałe i konie wyścigowe, te dobre, osiagają ponad 60 km/h ( sama jeżdżę wyścigowo ). Żaden z tych koni nie jest głupi ani zwykły. Bo konie nie są zwykłe ... Wręcz przeciwnie. I nie porównujecie tych koni bo to nie ma sensu. Phar Lap, Ruffian, Seabiscuit, Secretariat.. są tak samo niezwykłe . i rekord jest ponad 80 km/h .

 • 0

  Popieram: Ktoś się na blogu pomylił chyba bo rekord szybkości konia to 69,9 km h i ten rekord ustanowił Secretariat bo jest niepokonany + to że prześcignął wszystkie konie o 30 długości i nie nawet nie mówcie że jakiś koń byłby szybszy od Secretariata bo ona miał 3 razy większe serce więc nawet Ruffian ani Seabiscuit by mu nie dały rady bo to poprostu niemożliwe !!!!!!!!!

 • 0

  masz racje każdy z tych koni był wyjątkowy i najlepszy

 • 0

  Wg mnie nieważne czy lepszy jest Secretariat, Ruffian czy jeszcze inne konie, ale pisanie że któryś z tych koni jest głupi albo co gorsza, że to dobrze, że jakiś koń nie żyje jest OKROPNE!!!

 • 0

  Wg mnie nieważne czy lepszy jest Secretariat, Ruffian czy jeszcze inne konie, ale pisanie że któryś z tych koni jest głupi albo co gorsza, że to dobrze, że jakiś koń nie żyje jest OKROPNE!!!

 • 0

  Wg mnie nieważne czy lepszy jest Secretariat, Ruffian czy jeszcze inne konie, ale pisanie że któryś z tych koni jest głupi albo co gorsza, że to dobrze, że jakiś koń nie żyje jest OKROPNE!!!

 • 0

  Wg mnie nieważne czy lepszy jest Secretariat, Ruffian czy jeszcze inne konie, ale pisanie że któryś z tych koni jest głupi albo co gorsza, że to dobrze, że jakiś koń nie żyje jest OKROPNE!!!

 • 0

  Wytrenowane konie wyścigowe mogą biec do ok.70 km a nie 120 km.Według mnie są dwa najlepsze konie Secretariat i Ruffian oba były szybkie tylko jeden był klaczą.

 • 0

  Ktoś się na blogu pomylił chyba bo rekord szybkości konia to 69,9 km h i ten rekord ustanowił Secretariat bo jest niepokonany + to że prześcignął wszystkie konie o 30 długości i nie nawet nie mówcie że jakiś koń byłby szybszy od Secretariata bo ona miał 3 razy większe serce więc nawet Ruffian ani Seabiscuit by mu nie dały rady bo to poprostu niemożliwe !!!!!!!!! Bardzo zgadzam się z tym komentarzem!! Nie wiem czemu wiele ludzi uważa że Ruffian jest najszybszym koniem, ona nigdy w życiu!!!!

 • 0

  No sory ale ja widziałam że koń biegł 75 na godzinę więc ci co uważają że koń nie może pobiec 70 to przepraszam bardzo. No ale z tym że 120 to się stanowczo nie zgadzam bo jednemu koniowi serce pękło jak biegł 80 na godzinę ja przepraszam bardzo.

 • 0

  Ktoś się na blogu pomylił chyba bo rekord szybkości konia to 69,9 km h i ten rekord ustanowił Secretariat bo jest niepokonany + to że prześcignął wszystkie konie o 30 długości i nie nawet nie mówcie że jakiś koń byłby szybszy od Secretariata bo ona miał 3 razy większe serce więc nawet Ruffian ani Seabiscuit by mu nie dały rady bo to poprostu niemożliwe !!!!!!!!!

 • 0

  I przepraszam bo nie rekord sebascuida tylko secretariata!!!

 • 0

  Przeciesz karzdy chyba wie że Hidalgo był mustangiem a Secretariat koniem pełnej krwi angielskiej więc ja patrzyłam na dwa filmiki z you tuba jedem był o secretariacie a drugi o Hidalgo i gdy te konie biegły po prostej wydawało wi się że biegną równo to było po pierwsze.Po drugie Ruffian chociasz była tak upamiętniona ti itak zwykły seabiscuit by ją prze ścignął a sebascuida Secretariat by prześcignął i jedni jest pewne żaden koń ale to żaden nie pobiegnie prędkością geparda może jakiś rekord seabiscuida to było by 69 km h albo jakieś 70 km h może by wyciągnął ale napewno nie pobiegnie prędkością geparda.Takie jest a właściwie są moje dwa zdania.

 • 0

  Moim zdanie SEkretariat jest nie pokonany! Nie ma go od 20 lat i nikt nie pobil jego rekordu!

 • 0

  Moim zdanie SEkretariat jest nie pokonany! Nie ma go od 20 lat i nikt nie pobil jego rekordu!

 • 0

  Ty gościu a wiesz że ten twój głupi Sekretariat był dlatego najszybszy bo po sekcji zwłok okazało się że ma serce 3 razy większe od innych koni?

 • 0

  sekretariawy to mieszaniec w głubki.

 • 0

  Może i konie nie osiagają prekości 70km/h ale przciętna 35 wydaje mi się mocno zaniżona. Sam osbiści na dość dobry koniu osiągnołem około 50 km/h. A co do wyścigowych to rzeczywiście osiągają nawet 65, ale nie więcej!!

 • 0

  Najszybszy koń na świecie Big Racket biegł 69,9km/h i jego rekord jest zapisany do księgi guinessa.

 • 0

  Z perspektywy konskiego grzbietu predkosc nawet 30 km h to duzo. Przecietny kon galopuje 24 na godzine, a cwaluje 35 na godzine. ZAPAMIETAJCIE konie pelnej krwi sa najszybsze, najwytrzymalsze araby. WYBIJCIE SOBIE Z GLOWY ZEBY KON CWALOWAL 120 NA GODZINE.Nawet nie pocwaluje 70. To tyle. Pozdro i madrego pisania.

 • 0

  Konie wyscigowe wyciągaja w cwale do 60 km/h.

 • 0

  Z perspektywy konskiego predkosc 25 km h to duzo. Przecietny kon galopuje 24 na godzine, a cwaluje 35 na godzine. ZAPAMIETAJCIE konie pelnej krwi sa najszybsze, najwytrzymalsze araby. WYBIJCIE SOBIE Z GLOWY ZEBY KON CWALOWAL 60 NA GODZINE. To tyle. Pozdro i madrego pisania.

 • 0

  Miejsce 1 Secretariat 2 Seabiscuid 3 Ruffian ale terz uwielbiam Legendę Hidalgo ♥♥♥

 • 0

  ja kocham Secretariata i Ruffian czy wiecie gdzie jest ten film po polsku??

 • 0

  Niby skąd wyczytaliście, że anglik pobiegnie wam 70?! Z magazynu dla dziewczynek w wieku 4-7 "W siodle"?

 • 0

  Ten wasz GŁUPI Secretariat mnie wkurza!!! Obejrzeliście film - ok, ale czy kiedykolwiek widzieliście jego wyścig z prawdziwych zdarzeń!! Filmy nie zawsze są prawdą np. Ruffian w filmie była kara a tak naprawdę to była gniada... SECRETARIAT JEST DO DUPY!!!! DO BANI!!! Niech wygra konkurs najgłupszego i najgorszego konia!!! Trzymam kciuki!!! PS. Fajnie przynajmniej, że już nie żyje :D

 • 0

  120/h to przesada idi**o ;/ NIE ZNACIE SIĘ NA KONIACH!! Tyle to ledwo gepard wyciąga :/

 • 0

  " Gość2011-03-09 18:16:52 wy wszyscy jesteście chyba bez mózgu ponieważ konie mogą osiągać przeróżne prędkości . Bardzo znana jest rasa koni arabskich , które są bardzo szybkie bo biegają 80 na H a nawet 90 na h są bardzo wytrzymałe ." Trzymajcie mnie, bo umrę ze śmiechu... Żaden koń nie wyciągnie nawet 70 km/h (nawet Secretariat pobiegł 69.9, więc prawie, prawie, ale nie :D). Przeciętny koń biegnie maksymalnie 25-35 km/h a te wyścigowe - ok. 60. Więc kto tu jest bez mózgu...

 • 0

  jak gepard jest najszybszym ssakiem na swiecie i wyciaga 110km/h,to jakim cudem kon pobiegnie 120km/h???? wiedze macie nikłą...

 • 0

  Ruffian . I będzie zawsze najszybszą klaczą. koń nie może osiągnąć 120km/h .! tylko 69km/h

 • 0

  Wg mnie to właśnie kochana Ruffian była najlepszą i najszybszą klaczką na świecie. Wygrała 10 na 11 zawodów. Tego jedenastego nie dokończyła łamiąc sobie nogę. Gdy biegła nagle pzednia prawa noga wykrzywiła jej się do przodu, po czym przeraźliwie trzasnęła. Jej jeździec mówił: ''To brzmiało jakby jakaś deska si złamała''. Potym Ruffian nie chciała się zatrzymac, choc jeździec próbował z całych sił. Pzebiegła jeszcze ok. 46 metrów. Biegła wtedy z ogierem (pierwszy raz i ostatni, wcześniej ścigała się z klaczami). Zabrano ją z toru, po czym zoperowano. Szansa była bardzo mała-tylko 10 procent. Operacja przeszła pomyślnie. Gdy narkoza przestała działac Ruffian zaczęła wymachiwac nogami jakby biegła do mety. Gdy chciała się podeprzec... złamała drugą nogę. Wtedy nie pozostało nic innego jak uśpic mistrzynię... Pochowano ją na torze na którym nie dokończyła wyścigu. Jako jedyna klacz została pochowana chrapami skierowanymi w stronę mety. Od tamtego czsu jej właściciel często przyjeżdża na tor, wchodzi do boksu nr 9 (boks mistrzyni), idzie na trybuny i długo tam siedzi czasem cały dzień. Ludzie się go pytają dlaczego? On na to: ''To jest magiczne miejsce... Ja ją tam ciągle widzę, jak zaciekle pędzi do mety. Mimo że jej już nie ma, to jednak jest''. Dziennikarze opisują: ''Gdy Ruffian i ten ogier rozpoczęli wyścig, wystartowali jak ,,błyskawica i piorun". Nigdy o niej nie zapomnimy! Kochamy Cię Ruffian!!!

 • 0

  Tak, najlepszym i najszybszym koniem wyścigowym był i będzie SECRETARIAT " BIG RED " . Może inny wolą klacz Ruffian ale ja zawsze będę kochała BIG REDA <3 <3 <3

 • 0

  To prawda, że najlepszym koniem wyścigowy jest był i bedzie Secretariat.

 • 0

  Najszybszym i najlepszym koniem świata był jest i będzie zdecydowanie NIEZWYCIĘŻONY SECRETARIAT- BIG RED. Niestety 4 pażdziernika 1989r.w wieku 19 lat zmarł z powodu ochwatu. Kochamy cię i tęsknimy BIG RED. Mamy nadzieję, że powrucisz. Wiedz, że na zawsze pozostaniesz w naszych sercach.

 • 0

  Jakby co to angliki umią 72 km h . Ale 100 km h to PRZESADA !!!!! A pozatym RUFFIAN I SECRETARIAT to 2 najszybsze konie

 • 0

  konie biegna 50na godzine najbardziej lubia skakaci przez plot naprzyklat rufi wygral zawody i wygral tak to nie prawdo podone

 • 0

  Ruffian nigdy nie zasługiwała na tak okropną śmierć była klaczą o wielkim potencjale do wyścigów i walecznym sercu dlatego przebiegla 50 metrów ze zlamaną nogą bo nie chciala się poddać wieżyla w to że wygra i ja także wieżę w to że ona by wygrala ten 11 ostatni wyscig. Każdy jej wyścig byl ryzykiem, na jednym z wyścigow wykryto u niej pęknięcia w kończynie po powrocie nadal zajmowala pierwsze miejsca .Gdy miala stanąć do wyścigu z ogierem jej trener byl przeciwny gdyż twierdzil że nie jest jeszcze gotowa na tak wielkie wyzwanie i że noga może nie wytrzymać szybkiego biegu lecz jej wlaścicielowi bardziej zależało na pieniądzach niż na niej samej i dlatego zgodzil się na wyścig .Tylko trener Ruffian wiedzial czym to się może skończyć ale nikt go nie chcial sluchać. Po operacji którą miała na tej zlamanej nodze weterynarze po kolsuntacji z właścicielem stwierdzili że trzeba ją uśpić a dlaczego ponieważ koń ktory raz mial zlamaną noge na torzez już nigdy nie mugł stanąc do wyścigu ale przecież właścicielowi zależalo tylko na pieniądzach i nie chcial stracić fortuny na rehabilitację Ruffian i na jej powrot do zdrowia . Ruffian byla jest i będzie czępionką zarowno w wyścigach klaczy jak i ogierow.

 • 0

  Moim zdaniem nie jestem pewna, czy Ruffian i Secretariat byli najlepszymi, bo w końcu były lepsze konie, na pewno były, chodź nie wiem już. Chodź z tego, co czytałam z waszych wypowiedzi nie wiadomo, który koń by wygrał jakby wystawić oby dwa do wyścigu, chodź Secretariat dość dużo wyciągał nie znaczy, że by wygrał. Natomiast Ruffian była Boginią Toru, tak ja nazywano ale czy ja wiem. Ludzie wy, tylko wiele gadacie, a sami nie wiecie jak kiedyś było liczą się fakty. Wiele czytałam o Ruffian, ale o Secretariacie nie zbyt. Moja wypowiedź pozdrawiam ! ; )

 • 0

  A wiecie jakiej rasy był Sekretariat?

 • 0

  Koń nie wyciągnie więcej niż 100km/h w cwale. A największy rekord w wyścigach konnych ustanowił Sekretariat! Tak naprawdę Ruffian była karą klaczą!!

 • 0

  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Macie kilka przecinków.

 • 0

  głupki z was koń najszybszy na świecie secretariat najszybciej biegł 69,9 na godzinę w cwale więc pomyślcie trochę bo koń w galopie to biegnie do 43 na godzinę. secretariat jest najszybszy a najszybsza klacz to Ruffian biedna Ruffian a i nie ścigała się ona z najszybszym ogierem świata tylko z Folishem Pleasure i to był najszybszy ogier w stanach.I Ruffian była skarogniada i praktycznie kara a i ty na demną piszący- kłamiesz i jeszcze dodam że Ruffian by wygrała ostatni wyścig gdyby nie złamanie

 • 0

  boże ludzie ile błędów robicie!!!!!! a najszybszym koniem świata był: Secretariat i Ruffian!

 • 0

  Sekretariat jest najszybszy a ruffian jest piękna ale jakby Sekretariat się rozpędził jak w filmie to ruffian by przegrała

 • 0

  Moim Zdaniem to Ruffian Bogini toru była najszybszą klaczą na świecie w młodym wieku 3 lata wygrała 10 wyścigów , ale w 11 wyścigu niestety złamała nogę [*]

 • 0

  wiem że koń może najwięcej wyciągnąć 120km/h?

 • 0

  moim zdaniem to przesada

 • 0

  Ruffian była najszybszą klaczą świata ale ponieważ złamała noge podczas wyścigu z najszybszym ogierem świata i dlatego zmarła.

 • 0

  Ruffian była najszybsza KLACZĄ wyścigową w historii, nikt nie wie czy pokonałaby swojego rywala podczas swojego ostatniego wyścigu. To wszystko pozostanie tajemnicą. Była klaczą pelnej krwi angielskiej, miała ciemnogniadą, prawie karą maść. Wygrała 10 na 11 wyścigów. Nikt nie może porównać czy Raffian była szybsza od Sekretariata czy na odwrót. Te konie nie scigały się ze sobą.

 • 0

  tak napewno jakie bzdury muj koń zemnom wyciągnoł 90 kmh a a sam gdzies 110kmh

 • 0

  Ruffian"Bogini toru"to ona była najszybszym koniem wyścigowym.

 • 0

  To Secretariat był najszybszym koniem wyścigowym

 • 0

  "Ruffian" i "Niepokonany Seabiscuit" oto wspaniałe filmy oglądałam je po polsku...;();

 • 0

  arab nie jest najszybszy jest wolniejszy od folblutów ale jest wytrzymnalszy

 • 0

  arab nie jest najszybszy jest wolniejszy od folblutów ale jest wytrzymnalszy

 • 0

  sorry że dwa razy konie i wszyskie zwierzęta są mądre i kochają nie lubie jak mówicie koń jest od ciebie mądrzejszy konie ś bardzo mądre

 • 0

  konie są strasznie szybkie a najszybsza była bogini toru Ruffian wyścigi zabijają konie ona tam giną łamią pęciny i wszustko ja jeżdze konno 7 lat i zaczynam sport konny ale nie wyścigi czy wyścigi kłusaków koń dał rade by to pobić geprd biega na krótke dustansy

 • 0

  konie są strasznie szybkie a najszybsza była bogini toru Ruffian wyścigi zabijają konie ona tam giną łamią pęciny i wszustko ja jeżdze konno 7 lat i zaczynam sport konny ale nie wyścigi czy wyścigi kłusaków koń dał rade by to pobić geprd biega na krótke dustansy

 • 0

  Czytając to forum dochodzę do wniosku że połowa ludzi nie zna się na koniach......LUDZIE....! JAKIM CUDEM KOŃ MOŻE WYCIĄGNĄĆ 100 KM/H , TO JEST NIEMOŻLIWE.... no ale okeeeej żyjcie w błędzie. i tak wgl to coście się przyczepili tych gepardów....to przecież oczywiste ze nie może się on równać z koniem....bo każdy głupi wie że gepard jest szybszy....

 • 0

  Herkules – wychowany przez żydowskiego trenera. Zdobył 17 razy mistrzostwo WestSideHorse (WSH), amerykańskie zawody wyścigów konnych. Jego rekord wynosi 78km/h tym samym pobił rekord świata. Przez to że jego właściciel był pochodzenia żydowskiego, to jego rekordy nie były nigdzie zapisywane

 • 0

  nie żebym się chwaliła... ale jestem może najbardziej z was doświadczona w jeździe konnej i nie tylko... jestem z końmi bardzo, ale to bardzo dużo lat i ci co tu piszą to powinni mieć jakieś pojęcie o koniach! nawet nie wiecie jakA historyczną prędkość przejechał najszybszy koń na świecie... niestety on już nie żyje, bardzo przykre co go spodkało. Był to ogier czystej krwi angielskiej (koń wyścigowy) pewną trasę przejechał z prędkością 83km/h. Był naprawdę najszybszym koniem wszech czasów. Powinniśmy jeszcze upamiętnić klacz Ruffian. Nie była najszybszym koniem w historii, ale niedawała poznać po sobie zmęczenia i nawet jak już skończyła wyścig to ona dalej biegła i biegła (chociaż już dawno stała (wiem coś o tym) i w umyśle chciała być i dać z siebie wszystko!) PROSZĘ zapamiętajcie ją... nawet jak jej nie znacie oglądnijcie sobie film ,,Ruffian'' Bardzo mnie wzruszył. Niestety w polsce niema wersji filmu po polsku, ani z polskimi literami, jak ktoś niechce oglądać tego filmu po angielsku to na youtobe jest wstęp tego filmu co się tam mniej/ więcej stało. Dziękuję za przeczytanie mojej informacji napewno zostanie wam w głowach UWAGA! rekord wszech czasów to 83km/h narazie jeszcze żaden koń tego nie pobił, a ten rekord 69,6km/h to jest zapisany w księdze rekord lecz nie zapisany ale pobity o dużo to w zaokrągleniu 80km/h a bez zaokrąglenia to 80,2km/h W PAMIĘCI DO RUFFIAN (kocham cię Ruffi) zapamiętajcie ją i jej najczęstrzy numerek czyli 9. reszta jej numerów to 5,1 i inne. RUFFIAN♥

 • 0

  Acha, Biscuit czy Bisquit był anglikiem o ile dobrze pamiętam.

 • 0

  Rekord świata to 69,6 km/h. Arab nie pojedzie więcej niż 70 km/h. Choc jest najszybszym i najzwinniejszym koniemświata (w zwinności przewyższa angliki -czyt. folbluty). Rekord pobił chyba Bisquit czy Biscuit- nie pamiętam jak to się pisze. I owszem, araby są wytrzymałe, ale nie osiągnął nawet 80 km/h, chyba, że ktoś ulepszy w jakiś sposób tą rasę. Ale taki proces trwać może myślę około 100 lat co najmniej.

 • 0

  Ty z 2011-03-09 18:20:45 sam jesteś głupi jak but!!! Nawt konie są od ciebie mądrzejsze!!!

 • 0

  Gepard osiaga predkość 120km/h a koń wyścigowy 60 km/h

 • 0

  ja myśle że koń może wyciągnąć 70 k/h słyszałam że jeden koń wyciągną aż 65 k/h

 • 0

  120 zwarjowaliscie!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 0

  Ludzie! -.- ŻADEN KOŃ NIE POBIEGNIE 100 KM/H ! WSZĘDZIE PISZE ŻE TO GEPARD WYCIĄGA ŚREDNIO 97 KM/H A CZASEM 110. WIĘC PISZECIE, ŻE WIECIE LEPIEJ OD SETEK LUDZI BADAJĄCYCH TE ZWIERZĘTA PRZEZ CZĘŚĆ SWOJEGO ŻYCIA? NIE WYPOWIADAJCIE SIĘ NA TEMATY, O KTÓRYCH NIC NIE WIECIE. ARABY SĄ WYTRZYMAŁE, ALE NIKT NIE PUŚCI ARABA Z ANGLIKIEM! KONIE PEŁNEJ KRWI ANGIELSKIEJ SĄ NAJSZYBSZE I TO ONE BIJĄ ŚWIATOWE REKORDY. SĄ RÓŻNE ŹRÓDŁA, KTÓRE PODAJĄ RÓŻNE DANE, ALE BEZ PRZESADY! 80 KM/H ?! CHYBA WAS COŚ BOLI! ŻADEN KOŃ NIE POBIEGNIE SZYBCIEJ NIŻ 75 KM/H. REKORD TO OKOŁO 71 KM/H.

 • 0

  dla ciekawskich zaden kon nie biega wiecej niz 75km/h nie realne pelna krew ang to rasa hodowana specjalnie do wyscigow i jest to krzyzowka arabow z trakenami itp

 • 0

  najszybsze konie to forbluty czyli pelna krew angielska nie czysta czystej krwi sa araby

 • 0

  boże ludzie jaką wy macie podnietę z głupich koni :( żaaaaaaaaaaaaal

 • 0

  wy wszyscy jesteście chyba bez mózgu ponieważ konie mogą osiągać przeróżne prędkości . Bardzo znana jest rasa koni arabskich , które są bardzo szybkie bo biegają 80 na H a nawet 90 na h są bardzo wytrzymałe .

 • 0

  Na jej cześć pochowali ją na tym torze .. ;(

 • 0

  Na jej cześć pochowali ją na tym torze .. ;(

 • 0

  Ruffian byla najszybszym koniem na świecie .. Dlatego po jej uśpienu pochowali ją na torze na którym złamała sobie w straszny sposób noge .. ; (

 • 0

  jolanta jestes tu?

 • 0

  nie tyle niezwykłe co śmieszne, nie ma co przesadzać z tą prędkością, konie są wspaniałe, ale bez przesady, to że są konie mechaniczne nie znaczy odrazu, że prawdziwy koń poleci z zawrotną prędkością

 • 0

  najszybszy koń osiągną 80 km/h jest to koń (klacz) w Ameryce jak się niezacie na konaich to won cepy

 • 0

  Witam Konie wcale nie biegają ta szybko jak piszecie. 70km/h to może jakiś rekord, bez jeźdżca (sam koń). Tak się składa że mierzyłem szybkość kilku koni pod siodłem gps-em i największa zarejestrowana szybkość to 41,9 km/h a było to baardzo szybko. Przeciętny koń z jeźdźcem osiąga 36km/h w cwale. pozdrawiam

 • 0

  konie to fantastyczne zwierzęta na świecie i mam konia ktury pobiegł 70km

 • 0

  dokladnie to biegla 68,2 km/h ;p

 • 0

  ja mam sp klaczke z domieskzami xx chodzi tak ze sie jej ziemia nie tyka:D scigalem sie z tyloma koniami ze nikt jeszcze nei dal mi rade:) mam sasiada policjanta ktory na lace postawil mi radar zmierzyl jak jechalem zanotowano wtedy ok 70 na H calkeim calkiem:DD byla wtedy w formie rteraz tez jest ale juz nei w takiej bd zas na lato;d;p pozdro dla kowobjów;))

 • 0

  ...A ja na tym się nie znam...;P

 • 0

  Najszybszym koniem Pełnej Krwi Arabskiej był Herkules. Wychowany przez Żydowskiego Trenera. Zdobył 17 razy mistrzostwo WestSideHorse, amerykanskie zawody wyścigów końmi . Jego rekord wynosi 78km/h tym samym pobił rekord swiata. Przez to ze jego właścicielem był człowiek pochodzenia żydowskiego, to rekordy jego konia nie były nigdzie zapisywane. Czytałem to w ksiażce u dziadka. :P)

 • 0

  najszybszy koń na świecie to była ruffian w wyścigach konnych ona była najszybsza

 • 0

  Eclipse tak nazywal sie ten kon i zyl w anglii w XVIII wieku

 • 0

  mam w stajni konia ktury potrafi biedz z prętkośctą 53km\g

 • 0

  Konie Pełnej Krwi Angielskiej potrafią osiągnąć szybkość 100km/h

 • 0

  najszybszy kon na swiecie biegł z prędkoscia 69,6 km/

 • 0

  Ciekawe czy to prawda co piszesz,a skad masz te informcje?

 • 0

  to nie prawda najszybszy koń biegł z szybkościa 70 km/h więc.. a przeciętny koń portafi biec z prędkością 60 km/h

 • 0

  super myślałam że nie istnieję najszybszy koń na świecie.

 • 0

  super myślałam że nie istnieję najszybszy koń na świecie.

 • 0

  uwielbiam konie, ale nie wierze żeby którykolwiek pobiegł tak szybko jak gepard:)

 • 0

  Jak dobrze przeczytałam w księdze wiedzy, to najszybszy koń na świecie,to koń wyścigowy.Zwykle wygrywają te, co są trenowane i wystawiane na wyścigi i w ten właśnie sposób sprswdza się, który z nich jest najlepszy.Mówi się:Nie zachoć w głowe, tylko pal potkowe.Zawsze wygrywają dzieci championów.

 • 0

  Ciekawe jak nazywał się koń ktory wyciągnął 120km/h.Może to prawda...

 • 0

  Skąd macie pewność,że wykonawca tego portalu nie mówi prawdy? Może istniał taki koń.Skoro gepart szybko biega,to koń też może...ale to wasz głos,macie prawo tak mówić.Ja uwielbiam konie i w nie wierzę.

 • 0

  no łał sory ale szybsze są gepardy nisz konie

 • 0

  To, z jaką prędkością pobiegnie koń zależy od jego rasy, kondycji, wieku, treningu i wiadomo że np.samochód będzie szybszy , ale konie też nie są powolne!:)

 • 0

  Oczywiście że koń nie może zrównać się z maszyną... Co to za głupoty !? Znam się na koniach i jestem doświadczonym jeźdźcem. Koń najszybszy w historii rankingów pobił na głowę wszystkich.. Biegł 83 km\h .

 • 0

  "Najwyższa zarejestrowana prędkość, jaką osiągnął koń to 69,6 km/godz. rekordzistą jest koń wyścigowy Big Rackett (Duża Rakieta)" - jak pisze wortal o koniach.

 • 0

  Konie biegną maksymalnie 70km/h, ale to te konie czystej krwi angielskiej tylko tak biegną. Te "zwykłe" to ok 50 km/h.

 • 0

  jojoj, tyle to samochód jedynie pojedzie! A koń o wiele mniej

 • 0

  Tak, jasne. Najszybszy koń na świecie nawet 100km/h w cwale nie wyciągnie :/

 • 0

  mała przesada

 • 0

  Tak wiem! To jest dość niezwykłe nieprawdaż?