Dlaczego kotka podgryza swoje małe ??

SonKa, 2014-06-22 20:32:14

Witam, mam 3 letnią kotkę Abby , 13 czerwca 2014 roku urodziła małe kocięta. kilka dni później zrobiła im rany na brzuszku i koło szyi, wszystkie kotki miały takie same rany w tych samych miejscach. Kotka lekko je podgryzała, nie wiadomo dlaczego. Kotki są zdrowe i nic im nie jest oprócz tego ze mają te strupki. Pół roku temu miała też kocięta i zrobiła im to samo, na szczęście rany się zagoiły. Czy ktoś może wie dlaczego to robi?
Myślałam też żeby kupić taki płyn pod nazwą "gorzki paluszek" co smaruje się nim palce u dzieci aby nie obgryzał paznokci, substancja ta ma bardzo nieprzyjemny , gorzki smak. Wtedy posmarowałabym miejsca u kotów, gdzie mają rany , aby Abby ich tam nie gryzła, ale poczekam aż przestanie karmić, bo teraz może być dla niej niebezpieczne., I teraz jeszcze jedno pytanie... czy "gorzki paluszek" możne być trując dla kota? I co zrobić aby przestała je tam gryźć?
Proszę o odwiedź :)
pozdrawiam

WetCBDNA, 2014-08-21 07:34:34

Czy cały czas je gryzie czy też opiekuje się nimi i karmi,co da się zaobserwować? Bo często takie rany mogą wynikać nie z pogryzienia ale przez zabawę między kociakami i to również weź pod uwagę. A co do gorzkiego paluszka to ja nigdy go nie stosowałem,więc ciężki mi powiedzieć czy jest skuteczny.

Gość, 2020-05-11 10:38:06

Nw moja kotka 1 rok ma i też tak im robi
Odpowiedz jako gość