ruja po sterylizacji

Mrusia, 2014-12-08 09:52:25

Dzień dobry
Mam następujący problem.
W grudniu 2011 roku kocica miała sterylizację.Niestety już w lutym 2012 miała pełne objawy rujowe.Dostała zastrzyk i tak jeszcze kilka razy.W marcu 2014 roku przeprowadzono ponowną operację i usunięto coś co na USG określono jako strzępek jajnika.Było dobrze do połowy września.Znów ruja ,tym razem tabletki,w listopadzie ruia,bez leków.Teraz znów.Co robić?Ja już nie mam siły

ojeja, 2014-12-08 14:57:08

idź do innego weterynarza, zrób kotce jeszcze raz usg bo być może że kotka nie została wykastrowana całkowicie, tylko miała usunięte jajniki. Jeśli zabieg byłby przeprowadzony prawidłowo (usunięty cały narząd rodny - macica i jajniki) to kotka nie powinna miec rujki. Więc z tego co piszesz wet który dokonał zabiegu, ów zabieg spartolił i coś zostawił w środku. Dletego kotka ma nadal rujki. Czysty sterylnie kot nie ma rujki

Clarias_pl, 2014-12-11 16:31:17

Witam wszystkich na forum. Ja także mam podobne zdanie w tej kwestii,czyli najlepiej zrobisz udając sie na kontrolę do innego weterynarza i wtedy zobaczysz co powie,będziesz w stanie skonfrontować ze sobą te diagnozy.

Jagul, 2015-01-05 12:55:34

Bardzo często błędnie myślimy,że jest to ruja już po zabiegu sterylizacji,ale faktycznie jeżeli chcesz mieć co do tego pewność to udaj się z kotką do weterynarza,daj też koniecznie znać na forum jaka była jego diagnoza.

sarcia, 2015-01-21 13:49:54

ha,ha,ha do ojeja ; kotki się sterylizuje nie kastruje

ojeja, 2015-02-06 10:52:24

Sarciu, zabieg w którym dokonuje się CAŁKOWITEGO usunięcia narządów nazywa się kastracją. I dotyczy to zarówno psów jak i kotów (samic i samców). Ale zwykło sie mówić ze kastracja dotyczy samców a sterylizacja (wyjałowienie) samic. Przy sterylizacji, usuwa się lub podwiązuje jajniki, wówczas suka/kotka, nie może miec młodych, ale nadal ma cieczkę/rujkę. Natomiast przy KASTRACJI usuwany jest CAŁY narząd - macica wraz z jakjnikami. I wtedy i kotka i suka nie mają rujki i cieczki, więc nie "wabią" swoim zapachem samców. I tak zapewne jest z kotką Mrusi, skoro po zabiegu nadal ma rujki

WetCBDNA, 2015-02-09 15:38:14

Tutaj możesz być spokojna ponieważ ruję moze mieć,ale młodych na pewno nie będzie,co innego gdy mówimy o rujce po kastracji czyli całkowitym usunięciu narządów jak powyżej,wtedy nie jest wydzielany nawet wabiącego zapachu dla innych kotów czy psów.

Gość, 2020-04-28 03:43:51

Witam, moja kotka jest po sterylizacji i ma rujki . Wzięłam ją ze schroniska i myślę że ktoś spartolil robotę. Biedna kotka się męczy i oczywiście ja. Nie mogę na to patrzeć. Co mam robić. Proszę o pomoc.

Gość, 2020-04-28 03:43:53

Witam, moja kotka jest po sterylizacji i ma rujki . Wzięłam ją ze schroniska i myślę że ktoś spartolil robotę. Biedna kotka się męczy i oczywiście ja. Nie mogę na to patrzeć. Co mam robić. Proszę o pomoc.

Gość, 2020-04-28 08:55:10

To właśnie ja zaczęłam temat w 2014 roku o kotce Mrusi.Byłyśmy na USG ,które wykazało "coś " co mogło być strzępkiem jajnika.Powtórna operacja i podobno usunięcie tego" czegoś". Nic nie pomogło.Kotka dostawała Promon-vet ,tak jakby nie była sterylizowana.Nawet miała robiony poziom estradiolu,był powyżej górnej normy.
Co mogę poradzić? W momencie kiedy będzie wykazywała objawy rujowe,idź do lekarza, który specjalizuje się w ginekologii weterynaryjnej i robi USG .Może coś doradzi.Przeczytaj też artykuł "Zespół pozostawionego jajnika u suk i kotek – fakty i mity".W moim przypadku ,problem pozostał bez rozstrzygnięcia.Ale nie poddawaj się.
Odpowiedz jako gość