Agresja u psa wywołana nadmierną uległością

Gość, 2016-11-17 19:58:24

Witam jestem właścicielką 2 letniego średniej wielkości kundelka . Znalazłam go w drodze do domu leżał w rowie miał wtedy około 7 tyg jak ocenił to wet . Został ze mną aż do dnia dzisiejszego ale podrodze przytrafiło nam sie dużo przygód najpierw ukąszenie przez zakażonego kleszcza i 3tyg walki o życie Gucia . Nastepna diagnoza ostra reakcja alergiczna ciągneło sie to przez 1.5 miesiąca . 2 razy w tygodniu pobrania krwi rano antybiotyk w zastrzyku aż po wszystkich badaniach alergenem okazały sie pyłki unąszonce sie w powietrzu i mleko. W tym momencie przyjmuje leki 2x dziennie i tak juz od 7miesiecy . W tym okresie byłam bardzo pobłażliwa i uległa w stosunku do czworonoga lecz teraz bardzo tego żałuje ,poniewaz Gucio stał sie bardzo agresywny i często to my jako własciciele musimy ulegać . Sama wiem że to moja wina .

ojeja, 2016-12-07 20:17:55

czym sie ta agresja objawia, w jakiej/jakich sytuacji/sytuacjach. Co robisz, jak się zachowujesz kiedy pies okazje agresję

Elkaaaa, 2017-07-24 21:09:09

Rozumiem, że w chwilach kiedy psina źle sie czuła byłaś dla niej bardziej uległa, ale niestety nie była to dobra metoda, bo piesek szybko nauczył się to wykorzystywać. Teraz najważniejsze żeby znowu przywrócić równowagę i rygor. W tym celu możesz zakupić kilka akcesoriów do szkolenia: https://www.keko.pl/pol_m_Psy_Szkolenie-i-edukacja-psa-335.html i rozpocząć na nowo szkolenie i edukację pieska, tak żeby przywrócić mu prawidłowe i karne zachowanie. To może trochę potrwać, ale potrzeba po prostu trochę czasu i cierpliwości i piesek znowu zrozumie jak powinien sie zachowywać.

Gość, 2017-09-04 16:19:56

Psa powinien zobaczyć behawiorysta i ustalić jakie działania podjąć. Może też zalecić podawanie kalmvet z vetexpert. To preparat, który łagodzi objawy agresji i niepokoju.