Odpowiednia dieta dla psa - jaka ?

Gość, 2019-04-17 07:03:34

No właśnie jak karmicie swoje psiaki ? Kupujecie im jakąś specjalistyczną karmę czy zakupy najczęściej robicie w dyskontach ? A może gotujecie samodzielnie ? Mam w domu 2 letnią labradorkę i ostatnio pojawiły sie problemy z trawieniem, zastanawiam się nad zmianą obecnej ( marketowej karmy). Tylko na co zmieniać ? Będę wdzięczna za wszystkie sugestie :)

Gość, 2019-04-17 07:57:30

ojj jak kupujesz karmy w marketach to nie ma sie co dziwić, że układ pokarmowy Twojego psa się buntuje. Ja kupuje karmy tylko w sklepach zoologicznych i to te, ktore mają w swoim składzie co najmniej 40-50% mięsa.

Gość, 2019-04-27 17:39:31

no tak sie właśnie mówi, że te dobre karmy powinny mieć co najmniej 40% mięsa. Ale tak na logike - nie lepiej zaserwować psiakowi pożywienia złożonego w 100% z mięsa ?

Gość, 2019-04-27 18:02:41

a są w ogóle takie karmy, które nie mają żadnych dodatków ? Przyznam,że pierwsze słysze a sądziłem, że już wiem sporo na temat żywienia. Chętnie poczytam coś więcej bo może faktycznie to byłoby rozwiązanie.

Gość, 2019-04-28 18:49:40

no pewnie, że są :) słyszałeś kiedykolwiek o czymś takim jak dieta barfowa ? polega to na żywieniu psiaka tylko i wyłacznie surowym mięsem. Są juz gotowe karmy, które odpowiadają tym wymaganiom. Ja kupuje te z firmy primex.

Gość, 2019-04-28 19:37:13

Podstawą jest ruch i odpowiednio dobrana karma, dlatego jeżeli bardzo dbasz o swojego pupila to sprawdź ofertę https://tricolor.pl gdzie znajdziesz wiele propozycji zarówno dla tych młodszych jak i starszych psów różnej rasy. Z takimi posiłkami jestem przekonany, że Wasi zwierzęcy przyjaciele będą w bardzo dobrym stanie fizycznym.

Gość, 2019-04-28 19:37:32

Podstawą jest ruch i odpowiednio dobrana karma, dlatego jeżeli bardzo dbasz o swojego pupila to sprawdź ofertę https://tricolor.pl gdzie znajdziesz wiele propozycji zarówno dla tych młodszych jak i starszych psów różnej rasy. Z takimi posiłkami jestem przekonany, że Wasi zwierzęcy przyjaciele będą w bardzo dobrym stanie fizycznym.

Gość, 2019-05-09 06:09:44

ruchu to mu akurat nie brakuje także o to się nie martwie. Poczytałem troszkę o tej diecie barofwej i przyznam, że wygląda to całkiem ciekawie. A Wy ją stosujecie ? Czy taka dieta nie jest zbyt hmmm restrykcyjna?

Gość, 2019-05-09 09:23:32

czemu restrykcyjna ? Bo nie ma tych wszystkich dodatków ? Wole dawać psiakowi czyste, pełnowartościowe i bardzo odżywcze mięso i nie dodawać do tego żadnej chemii :) i uwierz mi, że szybko da się zauważyć poprawe stanu zdrowia, kondycji, samopoczucia itd.

Gość, 2019-05-09 09:37:46

no w sumie tak. To jeszcze mozecie napisac jak wyglada ta karma ? skoro tu surowe mieso to jak je sprzedaja ?
Odpowiedz jako gość