Dobra wiadomość:)

Gość, 2010-09-24 16:46:59

lecz sie człowieku:) bo choroba ci nie przechodzi

LadyClimax, 2010-09-24 16:47:27

Na przyszłość - nie wypowiadaj się w tematach o których nie masz zielonego pojęcia.
Do tej pory nie mogę przestać się śmiać po stwierdzeniu, że przy psie jest więcej roboty niż przy szopie i że wystarczy takiego tylko nakarmić xD)))
Poczytaj sobie o tych zwierzakach a na pewno zmienisz zdanie.

LadyClimax, 2010-09-24 16:50:56

Nie, mój pies jest z ogłoszenia, jest w typie rasy Owczarka Niemieckiego. Grosza za nią nie daliśmy. To nie jest wspieranie pseudo-hodowli.
To ty się lecz jeśli uważasz że rozmnażanie kundli jest dobre.
Kończę tą śmieszną dyskusję bo to się już żałosne robi.

Gość, 2010-09-24 16:54:51

ja żadnego pieska nie sprzedaje nie wiadomo czy Perła jest w ciązy więc zamknij sie smarkaczu!!!!

LadyClimax, 2010-09-24 16:57:15

Dobra. Muszę - "Chętni na kupno szczeniaczka do mnie:)tutaj na forum:) "
A potem: "ja żadnego pieska nie sprzedaje"
Litości.
Idź ćwiczyć logiczne myślenie.
I jak już kogoś wyzywasz to miej ku temu podstawy. Ja mam, 12-letni Smarku.

Gość, 2010-09-25 17:56:49

Wiesz ja już nic nie będe pisać nie chce mi sie po prostu i zgadzam się z tobą że trzeba dużo cierpliwości nad tym zwierzakiem. Powodzenia!!!

LadyClimax, 2010-09-25 18:15:59

A dziękuję, przyda się bardzo. Chciałabym jeszcze raz na spokojnie prosić, żebyś z rodzicami pomyślała nad sterylizacją lub chociaż antykoncepcją Perełki.
Wiem, że małe zwierzaki są urocze, sama wymiękam na widok małych kotków, ale moja kocica nigdy ich nie miała i mieć nie będzie, za dużo tego gania już po świecie, swoje koty mam z ulicy.
Na antykoncepcje się chodzi co pół roku do weterynarza, a sterylizacja jest trwała. Kosztuje około 100-200zł zależnie od kliniki i z perspektywy czasu jest tańsza. Naprawdę nie ma sensu rozmnażanie mieszańców.

Gość, 2010-09-25 18:19:24

wielki dzięki, może pojade z tatą do weta, ale Perełke jest już w ciąży i nie wiem czy jeszcze nie jest za pożno:)

LadyClimax, 2010-09-25 18:34:49

Obawiam się że jest już za późno, ale pojechać możecie, żeby się upewnić i dowiedzieć po jakim czasie po porodzie będzie możliwa antykoncepcja/sterylizacja i ile to u nich kosztuje.
Uczulona na takie sprawy jestem przez koty właśnie. Mnóstwo małych kociaków widziałam, każdego chciałam wziąć, ale to już będzie za dużo zwierzaków na raz. Do tego dochodzą szczepienia, leczenie, karma, sterylizacja/kastracja. Dowiedziałam się jakie to są koszta po kupnie szopa, za wszystkie takie zabiegi płacę ze swoich pieniędzy, nawet go wykastrowałam, głównie z powodu samczych ucieczek na wiosnę, nie chcę żeby go tak nosiło w porze godowej no i przyznam - żeby się uspokoił. Na razie nie widzę skutków, ale ciągle mam na to nadzieję, zwalam też winę na to, że on dalej jest "szczeniakiem", około 5,5 miesiąca dopiero ma.

izka53, 2010-09-25 22:49:05

mika258, to ja pisałam, ze Twój kundelek jest uroczy, ale nie wolno bezmyślnie rozmnazac takich piesków, bo jest ich zdecydowanie za dużo, a Ty nie możesz ich sprzedawać, bo jesteś jeszcze dzieckiem w świetle prawa. LadyClimax ma rację, sunię trzeba wysterylizować, ochroni ja też przed rakiem sutka, sunia nie jest już młoda, wiec szczeniaczki będą dodatkowym obciążeniem jej organizmu.Rozumiem Twoją euforię, małe pieski są słodkie, ale co potem, jak będzie ich 5 albo 6? Zatrzymasz wszystkie? A potem moze będą następne i jeszcze następne, bo takie są prawa natury. Nie unoś się tylko pomyśl. I kochaj nadal swoje zwierzaczki
Odpowiedz jako gość