Hawańczyki - warto kupić? Wszystko o psach tej rasy

Gość, 2010-04-29 17:22:49

hej. :)ja właśnie zastanawiam się nad kupnem tego pieska. przeczytałam już o nim sporo informlacji i naprawdę podoba mi się.
mam tylko kilka pytań dot. żebów pieska. Jak często trzeba je myć .? czy sprzeciwia się temu, wyrywa się .. ? a czy można jakoś inaczej .. wyszczotkować. jakieś kości czy coś.. xd
a i jeszcze jedno.. czy .. pies śmierdzi .?

izka53, 2010-04-29 23:56:09

dziewczyno, a czy ty masz w ogóle pojęcie , co oznacza opieka nad psem?Kazdy pies będzie oponował, jesli nie będzie od malutkiego szczeniaczka przyzwyczajony do dbania o jego ząbki, o sierść, kąpania itp zabiegów. Co do zapacchu, no cóz, dla mnie sierść każdego nawet najbardziej zadbanego psa, zwłaszcza jeśli zmoknie, po prostu śmierdzi, dlatego wole koty, ale to jest zapach do którego mozna sie przyzwyczaić, zwłaszcza jesli chodzi o ulubienca

Gość, 2010-05-19 10:51:51

A ja nie popiera tego co piszecie.co z tego ze kupicie psa za 300-400 złotych i bedziecie wmawic ze macie Hawańczyka żałosne !!!!
czy to hawańczy czy to inny pies musi miec rodowód wtedy macie pewnosc ze kupiliscie psa bez wad !!!!!!!

w Polsce jest juz sporo hodowli hawańczyka jezeli 2000-3000 zł to dla was duzy wydatego to mozna dogadać sie z hodowcą np zakup na raty ;)

I Pamiętajcie RASOWY=RODOWODOWY ...

ewa1988, 2010-06-21 18:45:53

witam co to pisze kazdy z was to nie prawda , te psy nie waza 5 kg tylko 3 nie sa za kolana tylko do kostki, niewiem skad masz takiego psa bo to napewno nie rasowy pies.
posiadam hodowle juz dlugo i to co piosza inni o tych psach to jest smieszne!!!!!!!!!!!!
te pieski sa bardzo male wlos ich nielinieje a cena nierodowodowego psa to od 600zl do 1200zl a z rodowodem od 1700-3000zl
pozdrawiam ja mam je po 650 zl nie rodowodowe
kontakt [email protected]

izka53, 2010-06-21 22:31:40

jestes niepoważna, piszesz, że masz hodowlę i jednoczesnie polecasz psy bez rodowodu???Więc ta twoja hodowla chyba nie ma nic wsspólnego z prawdziwą profesjonalną hodowlą, tylko rozmnazasz psy , być może nawet rasowe, bez żadnej kontroli, z myśla tylko o zysku. Żałosne!!!

Gość, 2010-06-28 12:14:38

czy ja napisalam, ze mam hodowle zarejestrowana? , nie!!
posiadam domowa hodowle a to zupelnie co innego wiec jesli nie wiesz prosze nie wypisuj takich glupot!!, posiadam bardzo duzo zadowolonych nowych wlasciecieli i gdybym robila to dla zysku sprzedawalabym je, po wiekszej cenie to raz , dwa bez zadnych szczepien i odrobaczen i wyprawek..
moj pies nigdy nie odszedl bez wyprawki kompletu szczepien, ani odrobaczenia.
wiec takie komentarze nie sa na miejscu..
nie kazdego jest stac dac za ps 3000zl tak? rodowod jest potzrebny tylko na wystawy, jesli masz sprawdzonego hodowce mozesz spokojnie kupic psa nierodowodowego , bo za sam papier placisz, ale jesli ktos chce z rodowodemniema problemu, tylko cena pieska wtedy nie 600 a 1700/3000 zalezy od zwiazku kynologicznego
pozdrawiam

Gość, 2010-07-08 14:13:01

Oj żałosne jest to co piszesz , rasowy hawanczyk to ten który ma rodowód , i nie jest on nam potrzebny do wystaw ,ale gwarantuje czystość rasy.Pewnie pseudohodowca zawsze zachwala swoje psiaki,ale nie daje nam 100% gwarancji czystości rasy.Natomiast kupujac psa z hodowli nie ważne czy zarejestrowana PZK czy w innej federaji,masz psa rasowego,zdrowego i zawsze możesz liczyc na pomoc hodowcy.Są to wspaniałe psiaki ,a cena jak cena wiele ras jest jeszcze droższych,lecz jeśli się chce mieć prawdziwego hawańczyka ,a nie "hawańczyko podobnego" to warto odłożyć pieniązki i kupić z metryką,należy panietać że hawańczyk żyje około 15 lat,więc lepij kupić zdrowego rasowego a nie "podrobionego' . Wiele ludzi się dziwi że na "alegratce"jest tyle 'pseudohodowców"ale czyja to wina ? Tych naiwnych co kupuja np. hawańczyka za 350zł ,dopuki będziecie kupować takie "psiaki" doputy te "fabryki" będą istniały.Rasowy tylko z hodowli!!!!!!! Aha i wzorce hawanczyka są dostępne w internecie i na stronach hodowli

Gość, 2010-07-09 00:22:36

popieram w całej rozciągłości, kupując psa z takiej dzikiej , niby domowej hodowli, nie mamy tez pojęcia , czy nie dochodzi do rozmnażania zwierząt o zbyt bliskim pokrewieństwie, tak zwanego chowu wsobnego, gdzie np ojciec kryje córke, a brat sioste, rasa niby czysta, ale z punktu widzenia genetyki, to niedopuszczaalne. W kocich hodowlach jest cos takiego, co nazywa się " zakup na kolanka". Ma się wówczas kota 100% rasowego i rodowodego, za tańsze pieniądze , ale musi byc on czy ona bezwzględnie wysterylizowany i nie może byc reproduktorem. I to jest uczciwe

witch1, 2010-07-09 11:06:51

z tego co zrozumiałam z opisu to warto kupić tego psa, ale trzeba przy zakupie wystrzegać się pseudohodowli. Pseudohodowcą nazywamy każdą osobę doprowadzającą do rozrodu psów bez rodowodu w celach zarobkowych. Osoby takie bardzo często traktują zwierzęta jak towar, a rozmnażanie ich jak świetny sposób na business.

Gość, 2010-08-06 13:55:14

Warto kupić Hawańczyka, bo to wspaniały, kochany i mądry pies. Rasowego psa kupuje się z rodowodem TYLKO w zarejestrowanych hodowlach. Takich hodowli Hawańczyków nie jest na razie w Polsce zbyt dużo, ale warto poszukać ich w necie. Ktoś kto pisze, że hawańczyki są malutkie, ważą 3 kilo i są do kostki, chyba nie widział prawdziwego, 100% przedstawiciela tej rasy. Wg wzorca wysokość w kłębie od 23 do 27 cm, tolerancja 2 cm,a ważyć może nawet do 8 kg. Mój mierzy 28 cm, waży 7 kg i jest Championem Polski. Pozdrawiam
Odpowiedz jako gość