Efffffggggggggggggggggggggggfffffhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

dorotaaug, 2018-07-15 20:55:03

Szanowni Państwo.
Zwracam się z wielka prośba o pomoc dla mojej kochanej suczki. Kama jest mieszańcem Posokowca Bawarskiego. Historia mojego pieska jest od samego początku bardzo smutna. Gdy była małym szczeniakiem ktoś ja wyrzucił z jadącego samochodu na środku drogi w czarnym worku na śmieci. Ja jadać samochodem w ciasne ulicy w ostatnim momencie zahamowałam ponieważ worek wpadł mi prawie pod koła. Zauważyłam że worek się ruszał rozwiązałam go i ujrzałam w nim pięknego malutkiego szczeniaczka którego od razu zabrałam do domu. Jak się okazało szczeniak był słabego miotu i już na starcie miał wiele rożnych chorób z którymi przez 8 lat dzielnie razem z moja suczką walczymy i stawiamy im czoła. Są to choroby między innymi jak Padaczka, alergia pokarmowa i skórna której towarzyszy okropny świąd łapek i pyszczka i teraz ostatnia najgorsza to zwyrodnienie stawów biodrowych potwierdzone dwoma rezonansami magnetycznymi we Wrocławiu u Dr. Niedzielskiego które grozi całkowitym brakiem chodzenia. Kama została również zdiagnozowana w klinice Abvet w czechach u najlepszego chirurga ortopedy Dr. Martina Novaka który nie widzi niestety innej pomocy w leczeniu tylko operacja może sprawić że Kama znowu będzie jak by się urodziła bez bólu i cierpienia, szurania łapkami przy chodzeniu i bez upadania na nie. Również w tej klinice Kama jest leczona na padaczkę u Dr. Tamary Sobolowej. Kama jest na lekach przeciwpadaczkowych koszt miesięczny leków i bromku który jest lekiem robionym to ponad 300zł do tego dochodzą badania krwi co 2 miesiące i specjalistyczna karma hypoalergiczna. Nigdy nie prosiłam o pomoc, sama z mojej skromnej wypłaty starałam się leczyć mojego pieska ale niestety cena operacji która daje jedyną nadzieje aby pies chodził swobodnie i nie cierpią z bólu jaki mu teraz sprawia każdy krok, nie może wyjść nawet na łózko wynosi 8 tyś zł od jednego biodra a oba to koszt 16 tyś zł. Jestem załamana ale nie poddaje się, tyle już w życiu przeszłam z moja suczka, setki wizyt u lekarzy przez 8 lat nie załamały nas i wierze ze są dobrzy ludzie na tym świecie i pomogą nam nadal cieszyć się wspólnym życiem. Mam prawie 40 lat, mieszkam sama z Mama która jest okropnie zchorowana i ma małą rentę dlatego niestety nie może mi dołożyć do operacji Kamy, mam również kotkę Kitkę tez znajdę biedna którą przygarnęłam i która ma chorą trzustkę i również co 3 miesiące musi mieć badania krwi to koszt ponad 200zł. Sama borykam się ze zdrowiem i chorobami kobiecymi które uniemożliwiają mi posiadania dzieci dlatego jedynie pomoc zwierzęta motywuje mnie do działania i życia a zarazem pomaga mi zapomnieć o moich problemach zdrowotnych. Bardzo proszę wszystkie dobre osoby którym nie jest obojętne zdrowie mojego pieska któremu grozi całkowity brak chodzenia o pomoc. Nie znajduje słów aby Państwu podziękować i łzy mi oczy zalewają na samą myśl jeśli mój pies by przestał chodzić. Tyle razem przeszłyśmy przez ciernie do gwiazd i dzięki Państwa pomocy może uda nam się nadal iść razem przez życie. Z całego serca dziękuje za każdą złotówkę.

Dla darczyńców w celu potwierdzenia mojej prawdomówności mogę przesłać scan na maila dokumentacji medycznej mojego pieska oraz zdjęcie leków na padaczkę które bierze.

Jeśli uda nam się uzbierać tą kwotę to od razu wkleję Państwu zdjęcia oraz potwierdzenie zrobienia operacji w klinice abvet w czechach.
Poniżej link do strony ze zbiórką: https://pomagam.pl/kama

Jeszcze raz wszystkim Państwu życzę dużo zdrowia i z całego serca dziękuje za wsparcie i pomoc!

Niech Was bóg błogosławi!

Dorota z Kamą

Gość, 2018-07-16 21:52:11

"...jest na lekach przeciwpadaczkowych koszt miesięczny leków i bromku który jest lekiem robionym to ponad 300zł.." - moja 15 letnia sunia jest na lekach padaczkowych. Miesięcznie płacę 120 zł, w tym 50 zł za bromek. Więc nie wiem skąd taką kosmiczną sumę wynalazłaś.
"...ale niestety cena operacji (.....) wynosi 8 tyś zł od jednego biodra a oba to koszt 16 tyś zł." - skąd ty bieżesz te kosmiczne sumy? Operacja o której piszesz to koszt od 800 do 1600 zł. W zależności od stopnia zaawansowania i rodzaju operacji. No ale skoro stawiasz na czechy to nie ma się co dziwić, choć i tak jestem przekonana, że ceny które podajesz są mocno zawyżone. A u nas jest bardzo dużo znakomitych, dobrych lekarzy ortopedów, którzy za cenę o połowę niższą zoperują ci psa. Wybacz, ale ja jestem za bardzo uczulona na naciągaczy, i dlatego do takich "próśb" podchodzę bardzo sceptycznie

dorotaaug, 2018-07-16 22:26:45

Koszt operacji mogę udokumentować stawiam na czechy bo po wielu wizytach tylko tam otoczyli psa fachową opieką a implanty są robione pod psa i są niemieckie ale jest 100% pewności że się przyjmą.Jeżeli chodzi o leki na padaczkę to jest ich wiele i w różnych cenach.Proszę nie ważyć się nazywać mnie bezpodstawnie naciągaczką każdą sumę jestem w stanie udokumentować a zwłaszcza koszt operacji. Nikt nie każe Ci wpłacać pieniążków ale nie waż się wyzywać kogoś od naciągaczy jeżeli go nie znasz.Ja dla mojej sukni jestem w stanie zrobić wszystko nawet się poniżyć i prosić o pieniądze bo do tej pory sama sobie radziłam i jeszcze wspierałam centaurusa ale w życiu jest róźnie i nie życzę Ci abyś znalazła się w takiej sytuacji.

Gość, 2018-07-17 21:47:37

"...nie waż się wyzywać kogoś od naciągaczy jeżeli go nie znasz..." - ojoj ale się uniosłaś. Wcale nie napisałam że jesteś naciągaczką, tylko (trzeba czytać uwaznie) - "jestem za bardzo uczulona na naciągaczy, i dlatego do takich "próśb" podchodzę bardzo sceptycznie" - a to znaczy, że są takie osoby, które własnie w taki sposób zdobywają pieniądze na swoje wydatki (nawet parę lat temu tez jakaś osoba zbierała na chore zwierzątko,a potem przez przypadek okazało się, że,za te pieniądze zrobiła sobie wakacje za granicą). Bo łatwowiernych osób, które gotowe są wpłacać pieniądze na leczenie lub operację nieistniejącego psa,czy kota, jest dużo. I to, że tak napisałam, wcale nie znaczy, że i ty do takich osób się zaliczasz.A jeśli mogę ci poradzić, to może napisz na fb do jakiejś fundacji o pomoc w zbiórce pieniężnej, może jakiś bazarek z rzeczami na sprzedaż, a pieniądze z tego bazarku przeznaczysz na operację. Pozdrawiam, i życzę ci powodzenia, a dla suni dużo zdrowia. I żeby się udało
Odpowiedz jako gość