Mój pies tylko pije wode nic nie je.

Gość, 2014-07-24 17:56:26

Witam, posiadam sukę rasy owczarek kaukaski. Ma 8 lat, od kilku dni piła tylko wodę mało co jadła. Wczoraj wieczorem było wszystko ok, dziś jest coś strasznego, ledwo chodzi, czołga się, ma ciepły nos. Myślę, że może być to spowodowane osłabieniem przez picie wody. Jednak ma wielki brzuch i wygląda na strasznie zmarnowaną. Nie wiem co się dzieje, czym może być to spowodowane.

ojeja, 2014-07-25 21:33:07

wiesz, czytając tego typu posty, zastanawiam się jak ludzie, właściciele psów/kotów mogą być tak bezmyślni. Widząc że coś dzieje się ze zwierzakiem przez kilka dni (ja wiem, że czasem pies czy kot nie je przez jeden czy dwa dni - to jest normalne) i widząc niepokojace zachowanie które trwa jakiś czas, zwlekają z pójściem do weterynarza. A potem, kiedy jest już naprawdę nie dobrze, źle się dzieje ze zwierzęciem to - zamiast iść z nim do weta - jeszcze pytają na forum "co się dzieje z psem", oczekują odpowiedzi i pewnie jeszcze jak pomóc. Masakra. Zamiast tracić czas na pytanie i czekanie na ewentualną "pomoc" trzeba jak najszybciej iść na wizytę. Suka może mieć skręt żołądka, ropomacicze, mogła coś znaleźć i zjeść i się zatruć. W takich chwilach liczy się każda minuta żeby pomóc psu. A nie patrzeć jak się pies męczy i liczyć że może samo przejdzie..... Idź do weta i daj znać co jest z psem

WetCBDNA, 2014-08-21 07:30:37

Dokładnie jak w powyższym poście,tutaj nie ma na co czekać tylko najlepiej będzie jeżeli udasz się od razu do weterynarza,to nie jest osłabienie wynikające z picia wody,pies ewidentnie jest na coś chory.

enulia, 2014-11-06 17:11:46

Też jestem tego zdania, co poprzednicy. Powinnaś jak najszybciej biec do weterynarza. Jeśli mieszkasz w stolicy, to mogę ci polecić tego [url=http://www.wetmarysin.pl/]weterynarza z Marysina w Warszawie[/url], bo jest naprawdę dobry. Sama tam chodzę z moim psem na szczepienia, ale wiem, że leczył różne ciężkie przypadki. Twój psiak mógł się czymś zatruć, niekoniecznie wodą, albo może mieć też jakieś pasożyty. Być może będzie konieczne badanie kału, ale to już ci powiedzą na miejscu.

Gość, 2016-11-01 17:19:54

mam ten sam problem tylko byłem u dwóch weterynarzy zrobione wszystkie badania i nic pije ok 3l wody dziennie nic nie je badania krwi i moczu ok usg dobre co robić rasa to nowofunland

Gość, 2017-02-08 17:31:47

Mam ten sam problem ale dałem mu tabletki dla psów na trawienie i jest niewielka poprawa myślę że porostu się przejad

Gość, 2018-05-25 11:36:10

a może nie trzeba być złośliwym i ganić osobę która to pyta Może nie ma pieniędzy na weterynarza Czasami też tak bywa poradzić podać trzeba tak grzecznie miło bo jak się zajmuje pieskim Jeżeli nawet pyta na forum Pozdrawiam

Gość, 2018-10-04 08:43:31

Super szlachetne potraktowanie tematu -brawo.

Gość, 2018-10-04 08:47:05

Mam podobny problem z suką /owczarek niemiecki/ ale po dwóch dniach zaczęła lepiej się poruszać. Na wszelkie tego typu problemy podtrucia itp . b.dobry jest kefir.

Gość, 2020-02-14 10:22:46

Gdy pies nie chce jeść, a tylko pije wodę już drugi dzień to stanowczo nie ma co zwlekać - trzeba go zbadać i wykonań niezbędne badania. Objawy jakie opisywali Państwo mogą wynikać z wielu chorób np. ropomacicze, nowotwory, niewydolnośc nerek i wiele innych. Jeśli pies się ogólnie dobrze czuje ale spożywa nadmierne ilości wody - może to wynikać np. z cukrzycy albo choroby Cushinga. Zawsze najlepszym wyjściem będzie pokazanie się z psem na wizytę u lekarza weterynarii.

Więcej o psach na naszym forum weterynaryjnym https://www.lux-vet.pl/category/blog/
Odpowiedz jako gość