Zdrowie Psa

Gość, 2016-12-11 12:03:07

Dlaczego mój pies (rasa:labrador) gryzie swoje stopy? Czy może być to spowodowane kontaktem z toksycznymi roślinami? Proszę o pomoc.

ojeja, 2016-12-11 13:55:36

raczej nie, bo chyba pies nie ma możliwości chodzenia po takich roślinach. prędzej by się gryzł po bokach jeśli by się o taką otarł. Sprawdź mu stopuszki pomiędzy palcami, bo może mieć coś wbite, jakiś kamyk, źdźbło trawy coś co mu przeszkadza i dlatego gryzie. Możesz mu też przemyć łapy i wówczas zobaczysz czy nadal gryzie (bo podrażnienie może wówczas ustąpić jeśli faktycznie miałby stycznośc z jakąś substancją).

Gość, 2016-12-11 17:37:28

A jeśli pies chodzi po bluszczu?

ojeja, 2016-12-12 22:35:28

bluszcz musiałby być pognieciony/połamany żeby wypuścił soki, ale wówczas i tak kontakt byłby na tyle mały że jest to raczej nie mozliwe

Petshooop, 2017-02-17 10:22:34

Prawdopodobnie coś weszło mu w łapę i przeszkadza, stąd też próbuje to zerwać lub wygryźć, nie jest to coś niepokojącego, ale czysto profilaktycznie możecie wybrać się na wizytę do weterynarza i skontrolować to.

Elkaaaa, 2017-04-23 22:24:28

Pies mojej koleżanki posiada sporo alergii w tym na przykład na sól w zimie na chodnikach. Wtedy potrafi sobie gryźć łapki aż do krwi. Z tego co wiem, koleżanka wtedy smaruje mu je maścią od weterynarza, a jak zostawia go samego w domu i nie może go pilnować to zakłada mu kołnierz ochronny, coś w tym stylu: https://www.keko.pl/pol_m_Psy_Zdrowie-i-profilaktyka-psow_Kolnierze-ochronne-567.html. Dzięki temu pies nie dosięga do łap i nie może ich gryźć. Radzę udać się do weta żeby stwierdzić co jest przyczyną takiego stanu łapek i sprawdzić czy to nie jest również alergia.

longin, 2017-07-12 11:57:11

Przyczyn może być wiele Profilaktycznie można zastosować Paw Protection-VetExpert. To maść która łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenia. Jeśli sytuacja się nie poprawi konieczna będzie wizyta u weterynarza.

Rikoland, 2017-11-14 09:30:08

Może warto byłoby udać się do weterynarza i wykonać profilaktyczne badania, lekarz obejrzy łapy psa bo być może ma on tam ranę lub wbił mu się kolec który przeszkadza.

Gość, 2018-01-07 16:54:46

Jeśli to alergia to trzeba zmienić pokarm. Polecam Petvitę, przestała wypadać sierść mojemu psu i czerwone plamy na brzuchu zniknęły.

Gość, 2018-02-04 23:53:40

myślę, że to jest raczej na tle nerwowym... chociaż najlepiej będzie jeśli skonsultujesz zachowanie psa z weterynarzem. W A-Z WET w Warszawie mają bardzo dobrych specjalistów. Umów się na wizytę- na pewno nie zaszkodzi
Odpowiedz jako gość