Hawańczyki - warto kupić? Wszystko o psach tej rasy

Gość, 2011-01-28 16:06:05

Mogę polecić hodowle Hawańczyków, takie jak :
Flupsie FCI, Pilosus FCI czy też Almendares FCI.
Wpisz sobie te nazwy w google to znajdziesz ich strony. Na pamięc tych adresów nie znam.
Tam kupisz WYŁĄCZNIE psy z papierami.

Gość, 2011-01-28 16:07:45

No i jeszcze jedna rzecz, hawańczyki nie sa hałasliwe i idealnie nadaja się do bloku. U mnie żaden sąsiad nie narzeka, a nawet czasami dopytują się, czy mam jeszcze pieska, bo go w ogóle nie słychać hihihi

Gość, 2011-01-31 18:48:06

Dzięki za odpowiedzi na moje pytania ale,nadal nie wiem czy można hawańczykom obcinać sierść(słyszałam że nie).Proszę o Wasze opinie.

Gość, 2011-01-31 19:58:41

Co do sierści, to wszystko zalezy od tego, czy chcesz psa wystawiać. Jeżeli nie będziesz go wystawiać możesz spokojnie go ostrzyc unikając kłopotów z pielęgnacją sierści. Jesli natomiast chcesz hawańczyka wystawiać, to wzorzec jasno okresla,iż nie wolno go strzyc, poza porządkowaniem włosów na łapach oraz przycięciem włosów nad oczami. Innych zabiegów z wystawowym hawańczykiem robić nie wolno.

Gość, 2011-02-02 18:42:27

No nareszcie ktoś mi napisał ze hawańczykom można obcinać sierść o ile nie będą wystawiane i właśnie o to mi chodziło. Ale może pomożecie mi w jeszcze jednej kwestii a mianowicie, nie wiem która rasa dla mnie będzie lepsza hawańczyk czy shih tzu. Zależy mi na małym piesku i żeby nie był bardzo szczekliwy rozumiecie sami ponieważ mieszkam w bloku a nie wszyscy sąsiedzi są wyrozumiali. Bardzo proszę o wasze opinie.

Gość, 2011-02-03 10:08:39

Hahaha, ja też miałem podobny dylemat, wybrać hawańczyka, czy shih tzu. Sporo czytałem o obydwu rasach, rozmawiałem z hodowcami i...wybrałem hawańczyka ze względu na dzieci. Hawańczyki są idealne dla dzieci, shih tzu już niekoniecznie, a w artykułach o shih tzu piszą nawet o tym, żeby unikać zabaw psiaka z obcymi dziećmi. W przypadku hawańczyka tego nie ma. Shih tzu jest bardziej niezalezny od hawańczyka, z nauką posłuszeństwa też u niego gorzej. Poza tym szhih tzu nie jest taka przylepą jak hawańczyk, a ja uwielbiam przylepy :) Generalnie obydwie rasy są wspaniałe i jesli nie masz w domu dzieci i nie dla nich ma byc piesek, to stoisz przed trudnym wyborem.

Gość, 2011-02-03 18:56:04

Cześć, dzięki za podpowiedz. Możliwe że jednak zdecyduję się na hawańczyka. Bardzo podobają mi się czarno białe ale nie ma ich za dużo.Oboje z mężem jeszcze pracujemy ale mam nadzieję że nie będziemy mieli problemów z nauczeniem szczeniaczka czystości.Wnuki odwiedzają nas często i mam nadzieję że polubią się nawzajem.Aha mam jeszcze jedno pytanie- czy hawańczyki są większe od shih tzu?

Gość, 2011-02-03 23:02:59

Wielkość obydwu ras jest porównywalna.

Havanise, 2011-02-09 14:31:50

witam, jak najbardziej polecam Hawańczyki. Sam posiadam parkę, z dwóch różnych hodowli, cieszących się dobrą sławą. Niedawno przyszły naszym bichonom na świat małe. Typowe przylepy;)

Havanaman, 2011-02-10 12:35:00

Bardzo dużo na temat hawańczyków mozna poczytać pod tym adresem:
http://www.forum-kynologia.com.pl/showthread.php?6077-Hawańczyk
Odpowiedz jako gość