Hawańczyki - warto kupić? Wszystko o psach tej rasy

Gość, 2010-08-13 16:12:43

nie no to śmieszne ewa może masz hodowle ale ja naprawdę mam rasowego psa nie linieje to prawda ale mi jest lekko mniejszy niż do kolan a nie do kostek no jeśli są małe to tak !Kupiłam go z dobrej hodowli widziałam dorosłego ta pani pokazała nam papiery i to naprawdę rasowy pies ! I jeśli często wypuszcza się psa na przykład gdy mieszkasz na wsi to oczywiście oo jakimś czasie przestanie ładnie pachnieć ja Mikę kąpie co 3 4 dni wiem może zbyt często ale cóż gdy ona co dziennie lata na dworze bo to kocha to robi się taka jak by to powiedzieć "brudna" i wtedy przestaje ładnie pachnieć szczotkować często ja 2 x dziennie bo sierść łatwo się filcuje ;)czy jakoś tak xd jęsli macie jakieś pytania to zadawajcie je na przyklad wysyłając prywatne wiadomości i ja kocham Mikę jest kochana i nawet gdyby nie była rasowa wybrała bym ją ma takie słodkie oczka czarne jak węgielki ;)

Gość, 2010-08-13 16:15:11

i jeszcze jedno nie waży całe 5 kg nie wiem dokładnie ile więc podałam wagge około!

Gość, 2010-08-13 16:18:34

i rasowy pies to rasowa suka i rasowy pies (ale tej samej rasy) rodowodu nie musi miec by był rasowy! Więc to mnie najbardziej wkurza co tu piszecie pojedziecie z kundelkiem na wystawe i b edzie rasowy? zastanówcie się ludzi!

Gość, 2010-08-16 00:10:10

to nie o to chodzi. Zarejestrowana hodowla nie dopuszcza krzyżowania się osobników spokrewnionych, a w takiej "domowej" byc może, że ojciec kryje córkę, brat siostrę itp. A to prowadzi do anomalii genetycznych

Gość, 2010-10-01 17:39:24

KlauduSs12 Jeśli twój pies jest rasowy to musi mieć metryczkę lub rodowód,jeśli nie to nie można mówić że jest rasowy!Hawańczyki z rodowodem kosztują około 2.000 zł.Możliwe jest że był to miot na lewo(w hodowli zarejestrowanej w ZKwP sunia może mieć miot raz do roku),jednak takie hawańczyki też kosztują w granicach 1000 zł.Przykro mi ale mało prawdopodobne jest że twój piesek jest prawdziwym hawańczykiem.

Gość, 2011-01-14 22:58:46

Jeśli hodowla nie jest zarejestrowana w Zk lub innym to poprostu "produkcja" i piesek jest poprostu hawańczykopodobnym kundelkiem, jego harakter może różnić się od wzorca,włos no i ZDROWIE!!!!!
Jeśli pies pochodzi zhodowli macie 100% gwarancji że to zdrowy przedstawiciel rasy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość, 2011-01-14 23:03:25

A ja mam hawańczyka z hodowli za 1300zł, nie jest wystawowyale 100% rasowy,dostałam wyprawke ksero badań rodziców ich rodowody i metryczke.Sunie ma lekka wade zgryzu .Proponuje Wszystkim jeśli tańszy to tylko z hodowli nawet ten z wadą jest hawańczykiem.Nigdy nie z fabryki z łodzi za 400zł "kundelka"

Girl11, 2011-01-16 15:59:00

Nie wiedziałam że takie psy to Hawańczyki. Śliczne są te psy .Popieram również fakt ,że z Hawańczykami jest mało kłopotu(moja koleżanka ma tego pieska).

Gość, 2011-01-23 08:15:31

Witajcie
tak się składa, że jestem hodowcą hawańczyków. Jak czytam część z tych postów to po prostu ręce mi opadają. Po pierwsze - hawańczykiem jest wyłącznie piesek, który otrzymał metryczkę - pozostałe, bez względu na to jak wyglądają, są kundelkami i nie ma się tu co oburzać bo kundelki są wspaniałe (sama mam trzy).
Po drugie - jeżeli rodzice obydwoje mają rodowody to dlaczego ten tzw."hodowca" nie zrobił im uprawnień hodowlanych, badań itd tylko sprzedaje szczenięta bez rodowodów ? W rodowodzie wpisuje się przodków 5 pokoleń wstecz. Właśnie po to, aby uniknąć pokrewieństwa między rodzicami co minimalizuje ryzyko chorób.
Niestety, nadal bardzo wiele osób daje zarabiać pseudohodowcom. Kupują maluszka, przywożą go do domu i wydają olbrzymie pieniądze na jego leczenie.
Ktoś napisał, że kupił pieska bez rodowodu w hodowli - przepraszam, dla mnie to nie jest hodowla. U mnie KAŻDY szczeniaczek ma metryczkę. I faktycznie, czasem zdarza się, że ma wadę i sprzedawany jest dużo taniej. Ale też z metryczką !!!
Wszystkich, których nie stać na zakup psa z rodowodem, zachęcam do wzięcia pieska ze schroniska. Będziecie mieli najwspanialszego przyjaciela.

Gość, 2011-01-27 15:05:38

Cześć. Mam pytanie, czy hawańczykom można obcinać sierść bo słyszałam różne opinie,ale większość że nie.Mam zamiar kupić takiego pieska tylko boję się że dużo będzie szczekał a ja mieszkam w bloku i niestety sąsiadów nie mam wyrozumiałych.Może znacie jakieś adresy hodowli hawańczyków (sprawdzone).Będę bardzo wdzięczna.
Odpowiedz jako gość