Jaką karmę dawać wykastrowanemu kotu???

Corinne, 2010-03-16 20:43:06

Proszę o radę tytuł samwszystko mówi. Kto wie niech pisze

ojeja, 2010-03-17 13:50:22

light dla kastratów a jeśli chodzi o marke to już zależy od ciebie

izka53, 2010-03-17 15:46:44

dobra jest purina dla kastratów. Ważne , żeby kot nie miał za dużo do jedzenia, zwłaszcza jeśli nie wychodzi z domu, a nie pamiętam, jak to z twoimi. Jeśli wychodzi swobodnie do ogródka , to ewentualny nadmiar wybiega, ale nie wolno dopuscic, aby jadł z nudów. I żadnej soli, czyli ludzkiego jedzenia

lechdem, 2010-03-17 17:35:16

My dajemy naszemu Orinkowi Purinę ONE Sterilcat dla kotów kastrowanych i po sterylizacji.
Co prawda najchętniej je ją ten drugi:Burasek, ale trudno...
Nie dawaj kotkowi wszystkiego co wędzone i tak jak pisała Iza, mało jedzenie zawierającego sól...
Surowe mięsko bardzo lubią obaj, możesz dawać też nabiał: serki,jogurty.
Mleko najlepiej tylko skondensowane wymieszane z przegotowaną wodą.
No i to co lubi najbardziej!!!!!!!!!!!!!!!

jolka, 2010-03-18 15:26:38

moja jola tez wcina karmę z Puriny! myslalam ze jej nie bedzie jesc ale okazało się co innego.A i dodam ze jest nie droga (u mnie w sklepie 9 zł/kg).a w innych sklepach sprawdzalam ceny to jest ok 14-18zł/kg
pozdrawiam

izka53, 2010-03-18 17:20:26

to masz super tani sklep , zazdroszcze, ale w przypadku Puriny to właśnie podstawa, znależć sklep, który sprzedaje na wagę, bo to zawsze duzo taniej. W Poznaniu paczka zwykłego whiskasa 300g to ok 5 zł, czyli 1 kg to jakieś 16 zł, a Purina to karma celowana w potrzeby określonej grupy kotów, a mimo to tańsza. Ja niestety nie mam w pobliżu zadnego sklepu, który sprzedaje na wage, więc od czasu do czasu kupuje Royal, karma super ale strasznie droga

sender9, 2010-03-19 10:06:49

Mnie nie pytaj bo ja nigdy nie miałem wykastrowanego kota.

kiniulaiptyś, 2010-03-22 09:19:12

ja dla swoich daje normalną kiti ket albo whiskas dla moich kotów to smakuje i nieprzeszkadza a jeśli chodi o ludzkie jedzenie ja im czasami w nagrodę daję ale u mnie nie wywołuje żadnych efektów ubocznych

Corinne, 2010-03-28 18:10:10

Nierozumiem twojej wypowiedzi Kunilaiptyś. Jak wykastrowanemu kotu można dawać normalne jedzenie.I to kastratowi??

witch1, 2010-04-10 17:31:08

Ja swojej Kity dawała poprostu Mięso-podaje się kotom surowe, gdyż w takiej formie lubią je najbardziej. Mięso powinno być pokrojone na kawałki, żeby koty mogły je rozgryzać. Najlepsze dla kotów jest chude mięso cielęce, wołowe, baranie, królicze i z drobiu. Należy unikać tłustej wieprzowiny. Doskonałym pokarmem dla kotów jest serce. Wątroba również nadaje się na pokarm, ale nie należy jej dawać za wiele. Nerki są chętnie zjadane, ale przed podaniem należy je dobrze umyć. Język, móżdżek, śledziona stanowią dla kotów wartościowe pożywienie. Mięso wieprzowe można podawać także kotom, ale pod warunkiem, że jest rzeczywiście chude.

Ryby-z wyjątkiem ryb solonych wszystkie gatunki ryb nadają się dla kotów. Ważne jest tylko by ryby były świeże. Mięso rybne powinno być gotowane i pozbawione ości.

Jajka-można je podawać surowe, jak i gotowane. Dwa jajka o łącznej masie 10 dag zastępują tyleż samo mięsa. Ostatnio badania wykazały, że surowe białko jajka jest źle wchłaniane i przyswajane przez organizm.

Mleko-niestety mleko krowie nie jest przez koty dobrze znoszone. Dlatego lepiej podawać kotom mleko skondensowane i rozpuszczone w wodzie.

Ser-musi być podawany w stanie świeżym.

Warzywa-ugotowane i rozdrobnione powinny być podawane w małych ilościach. W stanie surowym można podawać marchew, seler, pomidory, szpinak i pietruszkę.

Produkty mączne-do nich zalicza się: ryż, płatki owsiane, płatki jęczmienne, makaron, mąkę i kaszę.
Powinno się je przed podaniem ugotować.
Tłuszcz-najlepszym tłuszczem jest masło albo olej roślinny dodawany w małych ilościach do pokarmu.

Świeżą wode-powinna być stale w misce, specjalnie na ten cel przeznaczonej.
Odpowiedz jako gość