Jak oduczyć psa gryzienia?

Gość, 2020-06-17 10:00:32

Witam. Mam 3 miesięcznego psa. Jest u mnie już jakiś czas.Kiedy mnie widzi macha ogonem, ale potem zaczyna gryźć.Najpierw myślałam że to zabawa ale gdy był u mnie pierwszy tydzień to był grzeczny. Rozumiem że on jest mały, ale to jest jednak denerwujące i bolesne.Chciałabym go tego oduczyć.Czy wasz pies/szczeniak też was gryzie? Robicie coś aby z tym skończył?

Gość, 2020-08-18 18:47:29

Na pewno trzeba być w tym wytrwałym, bo pies nie przyswaja wiedzy z dnia na dzień. Ja szukałam porad w internecie, tam jest mnóstwo tematów o wychowaniu szczeniąt. Polecam stronkę, z której skorzystałam https://mojzdrowyfutrzak.bayer.com/pl/szkolenie/jak-powstrzymac-szczeniaka-przed-gryzieniem/ Nie radzę zwracać się o pomoc do przypadkowych ludzi, o których kompetencjach nie masz tak naprawdę pojęcia.

Gość, 2020-09-20 20:58:50

Mój pies już się oduczył :) Teraz ma 6 miesięcy a niedługo (5 pazdziernika) będzie miał 7 miesięcy. Nic nie robiłam tylko czekałam a jak gryzł to pokazywałam palcem że nie może a jak mnie zaczął lizać to dostawał psie ciasteczko :) Ale i tak dziękuje za poradę.
Odpowiedz jako gość