Psa nie wolno bić!

Psa nie wolno bić!
Oceń
(Ocena: 5, Głosów: 7)
Zawsze należy kontrolować swój głos i postawę ciała. Spokojny głos i luźna postawa zawsze oddziałuje pozytywnie na zwierzaka. Nie należy na psa krzyczeć, gdyż i tak nie zrozumie naszej reakcji. Głos człowieka powinien mieć brzmienie oscylujące między pochwałą a naganą. Nigdy nie należy psa bić. Bity pies nie będzie posłuszny, a jedynie przestraszony. Właściwym byłby chwyt podkreślający dominację człowieka: złapanie psa z góry ręką za ogon lub położenie bardzo szybko na plecy. Można też zastosować opisany wyżej chwyt za skórę na karku.

Komentarze

Wszystkie komentarze
 • 0

  Do gosc 06.06. 2016: Bardzo zgadzam sie z Toba i naprawde chcialbym zebys tak zrobila jak piszesz. No, bylo to tak jeszcze kilkanascie lat temu normalne ze gdy dziecko nie sluchalo rodzicow to nieraz przywiazane do lozka czy lawy pod wplywem skorzanego paska bardzo uczylo sie dobrego postepowania.

 • 0

  Mialem kilka psow i nigdy nie uderzylem bo pies to najlepszy przyjaciel czlowieka bo tak zostal stworzony (na chwale Boza i dla dobra ludzi).

 • 0

  Ja swojemu tłumaczyłem, że nie wolno leżeć na kanapie. Tłumaczyłem, pytałem się nawet takiej wega tranerki, która mówiła, że trzeba spokojnie oduczać, bo pies nie rozumie. No fajnie ja mu tłumaczyłem i szedłem do pracy, a on w tym czasie sobie leżał. Aż pewnego razu zesrał się na kanapie, nie wytrzymałem i strugnąłem mu dwa razy. teraz omija kanapę z daleka, a dla pewności ma legowisko w przedpokoju, a drzwi pokoju są zamknięte i jakoś dajemy radę.

 • 0

  Gosc 06.06.2016 ty jestes popier..dolony ja bym ciebie tez zwiazala i lala ile wlezie zlamancu. Kur..wa psychol jeb..any. Ludzie to najgorsze stworzenia na swiecie.

 • 0

  ludzie są bez serca

 • 0

  Psa nie wolno bić! Ja mam pieska i jeszcze nigdy nie dostał klapsa. Jest szczeniaczkiem. A jak rozrabia to mówię że nie wolno i staram się zwrócić jego uwagę czymś innym. Ci którzy biją psy chyba nie mają serca. Jak można bić takie słodkie stworzonko.

 • 0

  Ja nie bije ,psa ale mój konkubent leje go na każdym kroku i dlatego dla jego dobra postanowiłam go oddać dobrym ludziom,trochę mi żalale lepiej dla niego

 • 0

  ja mjego psa biłam 3 razy a 2 nie bo pies mnie gryzł gryzl mi ubrania zrestą do terazto robi ale go juz nie bije bo nie wolno bic psow

 • 0

  Gdy pies zrobi coś złego trzeba szarpnąć (w miarę mocno) za obrożę i krzyknąć ,,Tak NIE WOLNO piesku ZROZUMIANO!?" Powinien posłuchać, a jeśli nie to wyjmij siekierę, piłę łańcuchową, nóż czy co tam w domu masz i heh heh heh.

 • 0

  Ale bzdury. Psy należy lać przy każdej okazji. Dużo pasów i bardzo mocnych. Ja związuję psa sznurem, potem biorę szeroki, skórzany pas, który naprzód moczę w wodzie przez godzinę. A potem leję ile wejdzie. Pies musi skomleć i wyć z bólu. Tylko wtedy zrozumie. Pies to drapieżnik i zabójca. Pies rozumie tylko bodźce bólowe. Dlatego, lejcie psy jak najczęściej. Możecie też nagrać wycie i skomlenie psa podczas bicia. Potem odtwarzajcie to waszym psom. Efekt murowany. Ja tak robię - lubię widzieć to przerażenie w oczach psa. ... Stary Sadysta

Pokaż więcej